VELYKINĖ BOBA.

Velykinė boba gardi, lengvai pagaminama. Boba su bulvėmis! Mielinė tešla dažnai yra gaminama su daržovėmis - ypatingai su moliūgais, su bulvėmis, su batatais. Tokie kepiniai ilgiau išlieka purūs, minkšti. Tadam!!!! Bobą galite kepti ir tokioje formoje, kaip velykinis kulič arba ir bobų formose.


Ingredientai:
25 g šviežių mielių
125 ml pieno
80 g cukraus
Vanilės pastos
Žiupsnelio druskos
100 g virtų ir sutrintų bulvių
400 g miltų
3 kiaušinių
75 g minkšto sviesto
Pagal skonį - cukatų, džiovintų vaisių, riešutų

Glajui:
100 g cukraus miltelių
1 kiaušinio baltymo
Galima paskaninti citrinos sultimis, bet tuomet reikės daugiau cukraus pudros
 

Gaminimo eiga.
1. Pienas turi būti šiltas. Mieles ištrinkite su šaukštu cukraus, sumaišykite su pienu ir palikite, kad mielės suaktyvėtų.

2. Į dubenį persijokite miltus, padarykite duobutę ir į ją supilkite aktyvuotas mieles, maišykite nuo vidurio, įmaišykite dalį miltų. Sudėkite likusius produktus išskyrus sviestą ir užminkykite tešlą, pabaigoje įmaišykite sviestą. Minkykite ne trumpiau nei 15 min. kombainu.

4. Sudėkite ją į didelį dubenį, uždenkite plėvele ir palikite per naktį šaldytuve. Ryte išimkite, palikite kambario temperatūroje apie pusvalandį ir po to perminkykite. Tešlą dėkite į formą ir kildinkite apie 1,5 val.

5. Bobą šaukite į šaltą orkaitę ir kepkite iki 170 °C įkaitintoje orkaitėje apie 45–50 min.

6. Ar boba iškepusi, patikrinkite mediniu iešmeliu.

7. 10 min. aušinkite formoje, o po to – ant grotelių.

8. Glajui pradėkite plakti kiaušinio baltymą, palaipsniui berkite persijotus cukraus miltelius. Plakite iki purios konsistencijos. Atsižvelgdami į konsistenciją, dar įpilkite citrinos sulčių – glajus turi būti tirštas, bet dar tekantis.

9. Bobą puoškite glajumi arba palikite neglaistytą.

Skanaus,

Elžbieta.