VAFLIUKŲ DŽIAUGSMAS.

 

Ar Jūs mėgstate traškius, saldžius ragelio formos vafliukus taip, kaip juos mėgsta mūsų vaikučiai? Tikiu, kad taip :) Begalo skanus, vaikystę primenantis skanumynas!

Vafliukų rūšių yra kelios. Dažniausiai mes kepame ir ragaujame kavinėse belgiškus, purius ir minkštus vafliukus. O man vaikystės prisiminimus žadina būtent plonučiai, traškūs, ledais pripildyti vafliukų rageliai!

Pagaminti juos tikrai nėra sudėtinga. Tačiau tam jums reikės dviejų dalykų: pirma, vaflinės. Pirkdami vaflinę, vėlgi, atkrepkite dėmesį, kokiems vafliukams kepti skirtas šis prietaisas. Ploniems vafliukams paprastai naudojama vieno skyrelio apvalios formos vaflinė. Antra, jums reikės arba ragelio formos metalinių formelių arba iš folijos pagamintų ragelio formos paruoštukų. Aplink juos vyniosime karštą vafliuką.

Ingredientai:

2 kiaušinių baltymų
60 gr grietinėlės
120 gr cukraus
1/4 a.š. druskos
1 a.š. vanilės ekstrakto
74 gr sviesto
80 gr miltų

Gaminimo būdas:

Kiaušinių baltymus lengvai šluotele išplakti su grietinėle. Tik tiek, kad abu ingredientai susimaišytų. Suberti cukrų, druską ir įpilti vanilės ekstraktą.

Sviestą ištirpinti ir supilti į baltymų-grietinėlės-cukraus masę. Išmaišyti.

Suberti persijotus miltus ir dar kartą gerai išmaišyti.

Tešla turi būti panaši į tirštą blynų tešlą ir labai skaniai kvepėti vanile.

Kepti po vieną vafliuką pagal jūsų vaflinės gamintojo rekomendacijas.

Aš kepu ant vidutinio stiprumo (galingumo) po vieną vafliuką apie 30 sekundžių.

Karštą vafliuką IŠ KARTO perkelti ant lėkštės ar kito paviršiaus ir apsukti aplink ragelio formos formelę arba folijos paruoštuką. Leisti pilnai atvėsti ir nuimti nuo formelės.

Procesas vyksta labai greitai. Kol sukamas vienas vafliukas, kitas būna jau iškepęs, tad pasiruošti reikia ne vieną, o dvi-tris formeles (arba folijos paruoštukus).

Vynioti reikia labai labai greitai. Vafliukai momentaliai atvėsta ir sukietėja. Kietų vaflių jau neįmanoma apsukti, nes jie subyrės į gabaliukus.

Kaip juos naudoti?

tiesiog labai skaniai suvalgyti :);
pateikti pripildytus uogomis;
pateikti pripildytus ledais;
pateikti su kukurūzais karamelėje (apie juos rytoj :) ).

Skanaus ;)