SECRETS DE PATISSIERS. KNYGOS APŽVALGA.

Secrets de Patissiers. Garsaus Alain Ducase vadovaujant išleista knyga, kurioje surinkti garsūs konditerijai ir jų žymūs darbai. Šioje knygoje savo kūrinius ir jų gaminimo paslaptys atskleidžia Christophe Adam, Philippe Conticini, Claire Heitzler, Pierre Herme, Jean-Paul Hevin, Pierre Marcolini, Christophe Michalak.

Visa knyga suskirstyta į keturis didelius skyrius: tešlų rūšys, kremai ir musai, dekoras, glazūros ir padažai (pagardai), priedai. Kiekviename skyriuje nuodugniai analizuojamos skirtingos šio skyriaus potemės.

Knygoje, paaiškinant tam tikrą temą, autoriai išskyrė bendrus gaminimo principus su step-by-step nuotraukomis, išskyrė receptus, kurių gaminimo lygis “paprasti” ir kartu pateikia šios potemės desertus, pagamintus garsių konditerių. Visi receptai, tiek bendrieji, tiek “paprastieji”, tiek šefų pateikti turi step-by-step aiškias ir tikslias nuotraukas.

Vaizdinė knygos medžiaga yra nuostabi – nuotraukos sodrios, skanios, step-by-step nuotraukos aiškios ir naudingos.

Knygos pabaigoje naudojimosi knyga patogumo sumėtimais yra kelios rodyklės: receptai, suskirstyti pagal šefą, juos sukūrusį, receptai pagal potemes, receptai pagal gaminimo lygį, receptai pagal deserto rūšį. Galima naudotis bet kuria iš rodyklių ir labai paprastai surasti reikiamą desertą.

Visi receptai pateikiami gramais. Prie kiekvieno recepto nurodomi būtini šiam desertui pagaminti įrankiai.

Knyga yra prancūzų kalba, tad teks išmokti kalba arba naudotis ne visuomet tvarkingu google translate :)

Tad mano šios knygos vertinimas tikrai aukštas: naudinga, patogi, daug informacijos, gražiai apipavidalinta.