RUDENS TARTAS SU RIEŠUTAIS KARAMELĖJE.

Vienas mano mėgstamiausių tartų! Toks labai primenantis rudenį, su tąsia, skania, gardžia karamele, daug daug riešutų ir traškiu trapios tešlos pagrindu.

Gaminant šį tartą yra trys pagrindiniai dalykai: taisyklingai pagaminta trapi tešla, apkepinti riešutai ir teisingai išvirta karamelė. Pasiruošę?

Migdolų sable:

80 gr sviesto
1 gr druskos
60 gr cukraus pudros
15 gr migdolų miltų
25 gr kiaušinių
30 gr miltų (1)
116 gr miltų (2)

Sumaišyti tik iki susijungimo: minkštą sviestą, druską, cukraus pudrą, migdolų miltus, kiaušinius ir miltus (1). Geriausia maišyti kombaine, kad sviestą netirptų jūsų rankose. 

Kai masė taps vienalytė, suberti miltus (2).

Tešlą ištrinti rankomis ant šalto paviršiaus (marmūras, nerūdijančio plieno stalas). Kiekvieną kartą sutrinant, surinkti atgal į kamuoliuką. Surinkti tešlą, suvynioti į maistinę plėvelę ir palikti šaldytuve bent trims-keturioms valandoms, geriausia per naktį.

Iškočioti norimos formos tartą. Tešlos storis turi būti apie 5 mm.

Kepti iki 150-160C įkaitintoje orkaitėje iki švelniai rudos spalvos. Neperkepkite. Neleiskite kraštams labai paruduoti. Nes tartui atvėsus jis dar labiau sukietėja ir sustandėja.

Iš formos išimti tik jau visiškai atvėsusį tartą.

Riešutai: 

Riešutus rinkitės pagal savo skonį. Aš naudoju migdolus, lazdyno riešutus ir graikiškus riešutus.

Riešutus suberti ant kepimo skardos. Orkaitę įkaitinti iki 150C ir kepti riešutus apie 15-20 min arba kol nuo lazdyno riešutų pradės luptis odelė ir jie truputį paruduos.

Šiam įdarui aš taip pat dažnai pasirenku įvairius dribsnius, sausus pusryčius, šokoladinius kamuoliukus. Tekstūrai paįvairinti. Juos įmaišau jau pačioje pabaigoje į karamelę kartu su riešutais.

 

Karamelė:

140 gr grietinėlės
280 gr cukraus
45 gr gliukozės sirupo
225 gr sviesto

Į puodą storu dugnu supilti gliukozę ir suberti 1/5 dalį cukraus. Kaitinti, kol cukrus visiškai ištirps. Sudėti dar 1/5 cukraus ir vėl kaitinti, kol cukrusvisiškai ištirps. Nemaišyti nei šaukštais, nei šakutėmis. Galite tik pasukioti patį puodą. Tokia tvarka suberti iš ištirpinti visą cukrų, kol masė taps gražios rudos spalvos.

Tuo tarpu įkaitinti grietinėlę. Per tris kartus nuolat maišant mediniu šaukštu (labai svarbu!) supilti grietinėlę ant cukraus.
Masei tapus vienalytei, sudėti nedideliais gabaliukais supjaustytą kambario temperatūros sviestą. Išmaišyti.
Jeigu atrodys, kad sviestas atsiskyrė nuo bendros masės, ant nedidelės ugnies kaitinkite ir maišykite toliau, po kelių minučių masė susijungs.
Perpilti karamelę į švarų indą. Suberti apkepintus ir nuo odelės nuluptus riešutus bei traškučius/dribsnius/kamuoliukus. Išmaišyti.
Į atvėsusį tarto pagrindą supilti karamelę su riešutais. Leisti susitingti.
Skanaus!