PYRAGAITIS SAKURA.

Pyragaitį "Sakura"  sukūriau dar praeitais metais, kuomet iš Vilniaus nedidelės gurmanų parduotuvėlės atvežiau begalo skanią, kvapnią, švelnią žaliąją arbatą su Sakuros žiedais. Dar pakeliui į Klaipėdą mano galvoje susikūrė nuostabus skonių derinys - vyšnios/žalia arbata su Sakuros žiedais/šokoladas. Būtinai turėjau išbandyti šį derinį ir jį įgyvendinti. Ir mano pojūčiai manęs neapgavo - švelnus, lengvas pyragaitis, puikiai derantys skoniai.

Šiandien rašydama receptą pagalvojau štai apie ką: šiais laikais internetas pilnas įvairiausių receptų, skonių derinių (garbė googl'ui ;) ), youtube pilnas step-by-step vaizdų. Sėdėk ir džiaukis. Kodėl gi vis dėlto reikia lankyti mokymus ir kursus gyvai? Sąžiningai sakant, iš youtube vaizdelių šiai dienai aš pati neišmokau nieko. Na gerai, beveik nieko.. Viena kita technika būna naudinga. Bet! Stebėdama įviarių desertų gaminimą, vis pagalvoju - "praleido svarbų žingsnį", "nepasakė to ar ano", "šioje vietoje reikėjo priartinti kamerą ir detaliai parodyti techniką". Taip, google ir youtube geri informacijos šaltiniai, bet... kai norisi rezultato gero, tiesiog tobulo - jų nepakanka. O dar ir nepaskambinsi tam googl'ui ar youtube filmuko kūrėjui pasiteirauti - "ar gerai darau" ir "kodėl nesigauna". Gyvi mokymai, gyvas bendravimas arba (jei nėra galimybių) bent jau kokybiški online mokymai - tai, ko reikia siekiantiems tobulumo. Ir tai, iš tikrųjų, liečia ne tik tuos mokymus, kuriuos mes rengiame Baker'yje. Aš pati nuolat dalyvauju įvairiuose mokymuose: tiek konditerijos, tiek kitų sričių. Bet sumeluosiu sakydama, jog visiškai vengiu online. Tikrai ne, esu dalyvavusi ne viename online kurse. Vieni jų buvo tobuli, kiti visiškai neverti išleistų pinigų. Bet, kaip sakoma, gyvename ir mokomės. Vis kaupiu žinias savo žinių skrynioje ir noriu vis daugiau ir daugiau ;) Ir šioje smagioje vietoje siunčiu jums pakankamai nesudėtingą, vienareikšmiškai įgyvendinamą namuose receptuką. P.S. feedback ir klausimai "o kaip tai padaryti" visuomet priimami ir sveikintini ;)

 

Pyragaitis "Sakura"

 

Šokoladinis biskvitas:

85 gr kiaušinių
50 gr cukraus
50 gr miltų
½ a.š. kepimo miltelių
10 gr kakavos
75 gr grietinėlės

Kiaušinius išplakti su cukrumi, suberti persijotus miltus, kepimo miltelius ir kakavą. Išmaišyti.

Įmaišyti plaktą grietinėlę ir švelniai išmaišyti.

Kepti biskvitą iki 180C įkaitintoje orkaitėje apie 8-10 min.

 

Vyšnių želė:

100 gr vyšnių tyrės
25 gr cukraus
25 gr vandens
8 gr želatinos

Želatiną užmerkti dideliame kiekyje šalto vandens. 

Vyšnių tyrę, cukrų ir vandenį užvirti kartu. Sudėti želatiną. Išmaišyti.

Supilti želę įformeles ir užšaldyti.

Žalios arbatos su Sakuros žiedais musas:

83 gr pieno
1 trynys
33 gr cukraus
5 gr želatinos
100 gr grietinėlės
1  a.š. žalios arbatos su Sakuros žiedais 

 

Arbatą suberti įpieną, užvirti, uždengti puodą maistine plėvele ir palikti 10 min.

Nukošti ir pasverti dar kartą. Jeigu trūksta pieno (turi būti 83 gr) įpilti papildomai pieno.

Trynį sumaišyti su cukrumi (nebūtina plakti kombaine, tiesiog gerai sutrinti šluotelės pagalba). Nuolat maišant, plona srovele, supilti karštą pieną.

Grąžinti ant viryklės ir nuolat maišant (vidutinio stiprumo karštis) virti iki 82C (geriausia pasinaudoti termometru, o jei verdate tokį kremą pirmą kartą, pasinaudokite karštos vonelės pagalba. Praleidus 82C , jūsų kremas taps skania kiaušiniene ;) tad virkite atsargiai, nuolat maišykite ir nedidinkite ugnies).

Nukelti nuo ugnies, supilti į švarų dubenį ir sudėti išbrinkusią želatiną. Išmaišyti.

Atvėsinti iki maždaug 30C ir įmaišyti iki pusės standumo (iki pusės standumo? štai čia ta vieta, kurią reikėtų pademonstruoti - taip apie ką kalbėjau google receptuose ir youtube filmukuose. Iki pusės standumo išplakta grietinėlė dar nelaikys savo formos, kaip kad jūs plaktumėte keksiukų puošimui, pavyzdžiui, bet jau nebeatrodys skysta) išplaktą grietinėlę.

Surinkite pyragaičius:

iš biskvito išpjaukite reikiamo dydžio gabaliukus
į formą (arba formeles) supilkite 2/3 paruošto muso, sudėkite želę, supilkite likusį musą ir uždėkite biskvitą.

Palikite šaldiklyje per naktį.

Sekančią dieną išimkite iš šaldiklio ir dekoruokite (glazūra, šokoladu, veliūru..).

Skanaus! ;)