PRALINE.

Praline – saldi riešutų pasta, gaminama iš lazdynų, pistacijų ar migdolų riešutų. Puikiai tinka gaminti kremus, įdarus, saldainius, ledus ar tiesiog tepti ant skrudintos duonos riekės.

 

Tik atsiradusi, praline buvo skanaujama kaip atskiras desertas, kurio autorystė priskiriama  XVII a.  konditeriui, gaminusiam hercogui César de Choiseul du Plessis-Praslin. Tik gerokai vėliau riešutų, medaus ir karamelės desertas tapo atskiru konditeriniu ingredientu.

 

Mūsų laikais praline galima įsigyti jau paruoštą. Rinkoje siūloma praline įvairių skonių ir net riešutų mišinių. Tačiau nuostabią praline jūs galite pasigaminti ir patys namuose.  Tam jums reikės riešutų, cukraus ir labai gero smulkintuvo 

Ingredientai:

300 g riešutų

250 g cukraus

10 ml aliejaus

 

Gaminimo eiga:

Riešutus paskleiskite ant kepimo popieriumi išklotos skardos  ir kepkite iki 200 C įkaitintoje orkaitėje apie 10 min. Riešutų luobeles nuvalysite patrynę juos tarp rankų. Riešutų luobeles nuvalysite patrynę juos dar šiltus tarp rankų. Riešutus galite palikti ir nevalytus, tačiau dėl to skirsis pastos spalva ir skonis. 

 

Suberkite riešutus į puodą storu dugnu. Kaitindami ant vidutinės ugnies, po truputi berkite cukrų ir nesustodami maišykite mentele . Cukrus turi visiškai ištirpt, o riešutai  - pasidengti karamele.

 

Sukrėskite gautą riešutų masę ant silikoninio kilimėlio ir tolygiai paskirstykite. Visiškai atvėsusius riešutus sulaužykite gabaliukais ir suberkite į smulkintuvą. Pradėkite smulkinti pulso režimu, kad nesudegintumėte smulkintuvo.  Supilkite aliejų ir susmulkinkite iki vientisos masės. Iš pradžių gausite miltus, vėliau masė skystės, taps glotnesnė ir vientisesnės tekstūros. Jeigu matote, kad masė pernelyg tiršta ir standi, įpilkite dar apie 10 ml aliejaus.

 

Paruoštą praline supilkite į indelius ir laikykite šaldytuve arba šaldiklyje (ilgesnį laiką).