PRADŽIAMOKSLIS. NAUJO KELIO KONDITERIJOJE PRADŽIA.

Pradžiamokslis atsirado Kauno Baker street studijoje kaip idėja, jog konditerijos pasaulį daugelis norėtų pradėti nuo pat pradmenų ir išanalizuoti ją iš esmės. O daug kas tiesiog yra menkai tepažįstamas su virtuvės pasauliu, tad konditerijos “šaknys” – tas taškas, nuo kurio vertėtų pradėti.

 

Pradžiamokslis I peraugo į Pradžiamokslį II, kur “pirmokai” ir toliau tobulina savo žinias.

 

Sistemiškai padalinome dvi klases:

 

Pirmojoje klasėje susipažįstame su biskvitais, jų kepimo ypatumais, jų rūšimis ir pritaikymo galimybėmis. Toliau žingsniuojame prie plikytos tešlos ir trapios tešlos. Kepame choux su traškia plūtele ir mokinamės formuoti tartaletes. Žingsniuojam toliau ir susipažįstame su naujais žodžiais, tokiais kaip “cremeux”, “confit” bei naujais ingredientais “gliukozės sirupas”, “invertinis cukrus”. Taip mes po truputį įžengiame į įdarų ir kremų pasaulį. Užbaigiame I-ąją klasę mielais desertais taurelėse.

 

Antroji klasė – logiškas tęsinys, kuriame jau rimčiau žvelgiame į konditerijos pasaulį. Kepame išsvajotus macarons, gaminame skirtingų rūšių glazūras, dekoruojame tortus, dirbame su šokoladu, pasineriame ir į klasikinius desertus.

Mūsų pradžiamoksliukų atsiliepimai apie gyvenimą pirmoje ir antroje klasėje:

 

“Labai geri kursai. Man labai patiko. Konditerė Valerija ne tik puikiai išmano savo amatą, bet ir kartu yra labai šarminga mokytoja :) O tai yra pagrindiniai dalykai, kurių reikia mokant kitus konditerijos paslapčių.  

Ačiū Baker Street komandai ir kursiokėms - labai smagiai su jumis visomis praleidau laiką!”

 

Vitalija

 

“Pradžiamokslio klasės buvo labai įdomios ir dar labiau įtraukė į konditerijos pasaulį! Sužinojau daug naudingos informacijos, bet suvokiau, kad dar reikia mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis:) Taip pat kursų metu sutikau daug įdomių žmonių, smagiai praleidau laiką, degustavau stulbinamo skonio desertų, kurie buvo gaminami pamokų metu. Na, viskas buvo tiesiog super!!! Nekantrauju, kada bus renkama grupė į III klasę ir tolesnes klases ;) “

 

Aušra

 

“Kursai iš tiesų buvo naudingi-pateikiama daug tikslios ir koncentruotos informacijos. Patiko, kad kiekviena pamoka yra padalinta į atskiras dalis-biskvitai, kremai ir pan. Tai leidžia labiau koncentruotis ties vienu deserto gaminimo etapu ir geriau suvokti jo subtilybes. Visada galima gauti atsakymą į kiekvieną klausimą, konsultuotis. Informacija pateikiama aiškiai, profesionaliai, išaiškinant net chemines sąveikas, procesus tarp maistinių medžiagų. Tai galimybė viską pamatyti iš arti, sužinoti kiekvieno deserto gaminimo ypatybes. Taip pat patiko, kad visada galima išmėginti jėgas ir pabandyti pačiai atkartoti gaminimo procesą kiekvienos paskaitos metu. Patogu, kad iškart galima nusipirkti visų norimų produktų bei gamybos priemonių. Grįžus namo visada norėjosi kuo greičiau viską išbandyti, atrasti naujus skonių derinius. O ką jau kalbėti apie pagamintų desertų skanavimus pasibaigus paskaitai...”

 

Evelina

 

“Apibendrinant bendrą įspūdį po mokymų pirmiausia turiu pasakyti, kad man jie padėjo aiškiau suprasti, kas yra konditerija - kad tai nėra pyragų kepimas laisvai improvizuojant, bet tikras mokslas su aiškia savo abėcėle ir improvizacijomis tik ŽYMIAI vėliau, tą abėcėlę jau įsisavinus. Daugiau mažiau įsivaizdavau, kad konditerijoje labai svarbus tikslumas, tačiau nebūčiau įsivaizdavusi, kad TIEK svarbus.  Prisipažinsiu, kad eidama į pirmą pamoką kiek skeptiškai galvojau apie modelį “mokytoja rodo, o mokinės stebi”, maniau, kad pačioms viską gaminti būtų protingiau, tačiau dabar mąstau absoliučiai priešingai - gaminant viską pačioms nebūtų įmanoma visko tiek suprasti, pamatyti, būtų tiesiog pramoginiai kursai, kurių pilna. Žodžiu, jūsų modelis tikrai teisingas. Patraukliausios man pasirodė plikytos tešlos ir trapios tešlos pamokos, gal dėl to, kad po jų nesunku įsivaizduoti, kokius kepinius jau galima kepti. Mažiausiai man buvo įdomi desertų taurelėse pamoka, jei būtų mano valia, aš ją keisčiau į kokią “komponavimo” pamoką, t.y. aiškinčiau, kaip derinti visus tešlų tipus su įvairiais kremais, įdarais ir pan.  Dar kiek juokaudama pridursiu, kad po kažkurios pamokos įsivariau lengvą depresiją, kad neturiu daugybės dalykų savo virtuvėje - pvz., maisto ar orkaitės termometrų, formelių, žiedų etc. Na bet pradžia jau yra, nusipirkau naują viryklę   Tiek įspūdžių, nuostabu tai, ką jūs darot, iki pasimatymo!”

 

Jurga

 

Taigi, kviečiame visus, kurie svajoja pažinti konditerijos pasaulį, prisijungti prie mūsų klasių!

Šiek tiek pakeitėme klasių ritmą, tad dabar rinksimės visa savaitę kiekvieną vakarą, kad galėtume nuosekliai išanalizuoti visas temas ir pritaikyti kiekvienos dienos gautas žinias praktikoje.

 

Tvarkarasčius rasite skiltyje Mokymai.