PRADŽIAMOKSLIS. NAUDA IR PRAKTINIS PRITAIKYMAS.

Šiandien noriu papasakoti apie Baker street visose trijose studijose organizuojamus Pradžiamokslio mokymus. Dažnai sulaukiame laiškų, kuriuose rašoma, jog kepti ir gaminti jau moka, dažnai kepa namuose, turiu tam tikrų žinių. Ir kyla klausimas, ar verta dalyvauti Pradžiamokslyje. Tad apie Pradžiamosklį..

Pradžiamokslis skirtas, visų pirma, žinių susisteminimui arba, jei tos žinios dar yra labai mažos, tų žinių suteikimui ir tuo pat metu sudėliojimui į joms skirtas lentynas.

Pradžiamokslį mes visuomet pradedame nuo biskvitų. Pirmojo susitikimo metu kepame skirtingus šešių rūšių biskvitus. Švelnus šokoladinis biskvitas plaktos grietinėlės pagrindu, šokoladinis biskvitas su noisette sviestu, Genujos biskvitas, Vienos biskvitas, begalo skanus ir visų labai mėgiamas biskvitas Dakuaz bei dekoratyvinis ir labai smagus ir įdomus plikytas biskvitas. Ne tik juos kepame. Kalbame apie jų ypatumus, apie jų laikymo sąlygas, apie jų panaudojimą gaminiuose. Ir, be abejo, ragaujame.

Antroji pamoka skirta trapiajai (arba sviestinei) tešlai. Susipažįstame su tokiais baziniais terminais kaip "Sable", "Sucree", "Brise". Nagrinėjame trapios tešlos gaminimo ypatumus, sviesto laikymo sąlygas, analizuojame kiaušinio vaidmenį šioje tešloje. Gaminame trijų skirtingų rušių trapiąją tešlą bei mokinamės formuoti tartalėtes žieduose.

Trečioji pamoka skirta plikytai tešlai. Kas gi nemėgsta žymiųjų eklerų? O mažyliai plikyti pyragaičiai Choux.. Ar pažįstate terminą "choux"? Ar žinojote, jog suformuotus plikytus pyragaičius galima šaldyti? O kaip jums terminas "craquelin"? O gi jis begalo svarbus - būtent jis priduoda tą žavingą traškumą plikytajam pyragaičiui. 

Ketvirtoji, bene svarbiausia, pamoka! Daug daug daug naujų sudėtingų terminų, daug schemų ir brėžinių, kaip ir iš ko susideda kremai, kaip vieną kremą paversti visiškai nauja forma ir konsistencija. Creme Anglaise, Creme Bavarois, Creme Diplomat, Šantiji, Confit, Cremeux... Taip taip! Viskas rimtai - mes kalbame taisyklingais terminais, juos mokinamės ir mokinamės juos atpažinti receptuose bei gaminiuose. 

Penktoji pamoka bene smagiausia - desertai taurelėje, kurie apima didžiąją dalį jau turimų žinių, tačiau sujungia jas mažoje žavingoje taurelėje.

Ir... Minėjau, kad mes mokinamės rimtai, tad šešto susitikimo metu laikome egzaminą? Tikrąjį egzaminą, kurio metu jūs turite galimybę išleisti savo fantaziją, sukaupti visas gautas žinias ir jas pritaikyti jūsų asmeniniame šedevre. Jūsų fantazijos mes neribojame - kaip ir neskaičiuojame saldžiųjų kąsnelių, kurių per visus šiuos šešis susitikimus bus tikrai nemažai!

Dabar jūsų eilė spręsti, kaip ir kur susisteminti savo saldžiasiąs žinias ;)

Valerija.