PAVLOVA IN BLUE.

Kas pasakė, kad Pavlova negali būti dangaus spalvos? Ir visai nesvarbu, kad dangaus žydrumas išgautas iš okeano gelmių. Dažiklio vaidmenyje – žydroji spirulina. Vaisiai – apvirtos cidonijos. 

Tobulas įdaras – apvirtos cidonijos skiltelės. Juk tai irgi magiška, kai virdamos jos iš baltai gelsvų tampa ryškiai oranžinėmis, net raudonomis.

Ingredientai:

4 kiaušiniai

175 g smulkaus cukraus

75 g miltelinio cukraus

1 šaukšto krakmolo

1 šaukšto acto 6%

1 šaukštelio žydrosios spirulinos miltelių

Cidonijų įdarui:

2 cidonijų

100 g cukraus

100 g ml vandens

1 citrinos

Gaminimo eiga:

1. Įkaitinkite iki 100C.

2. Ant kepimo popieriaus nupieškite 22 cm skersmens apskritimą ir įdėkite į skardą.

3. Lengvai paplakite baltymus, nuolat plakdami mažomis porcijomis suberkite cukrų. Žiūrėkite, kad kiekviena cukraus porcija ištirptų baltymuose. Įpusėjus berti cukrų, suberkite persijotus spirulinos miltelius. Išplakta masė turi būti glotni, blizgi ir išlaikanti formą. Kai cukrus ištirps, baikite plakti ir susijuokite miltelinį cukrų ir krakmolą. Mentele atsargiai išmaišykite kartu su actu.

4. Suformuokite gana aukštą apskritimą, šonus ištempkite šaukštu į viršų.

5. Paplotį pašaukite į orkaitę ir kepkite maždaug 70-80 min. kol apačia bus tvirta. Iškepusį paplotį aušinkite ant popieriaus nenuimant.

6. Cidonijas nulupkite, išimkite sėklalizdžius, supjaustykite skiltelėmis, apšlakstykite citrinos sultimis. Prikaistuvyje užvirinkite vandenį su cukrumi ir sudėkite cidonijad. Išspauskite likusias citrinos sultis, taip pat į prikaistuvį galite įdėti ir citrinos likučius. Virkite mažoje kaitroje, kol cidonijos įgaus gražią spalvą.

7. Ant baltyminio pagrindo dėkite plaktą grietinėlę ir cidonijas.

 

Skanaus!