PATARIMAI. AROMATIZAVIMO BŪDAI.

Dažnai kremui, musui, ganašui  ar deserto įdarui mes norime suteikti ypatingą skonį ar poskonį. Tačiau neretai aromatizatoriai negali būti tiesiogiai naudojami, kaip, pavyzdžiui, biri arbata ar kavos pupelės. Tuomet iškyla klausimas – kokiu būdu galime aromatizuoti kremą ar įdarą, suteikti jam tam tikro prieskonio kvapą ir skonį.

Aromatizuoti galime dviem būdais – šaltuoju ir karštuoju.
Šaltasis aromatizavimo būdas geriausiai tinka tokiems ingredientams kaip kavos pupelės, cinamono lazdelės, biri arbata.
Į pagrindinę masę (dažniausiai tai būtų grietinėlė arba pienas) sudėkite aromatizuojantį ingredientą (arbatą, smulkintas kavos pupeles ir kt), uždenkite plėvele taip, kad liestųsi su paviršiumi ir palikite 12 val šaldytuve.Nukoškite aromatizuotą masę. Būtinai pasverkite. Skysčio kiekis sumažės, todėl įpilkite papildomai iki recepte nurodyto kiekio. Toliau naudokite vadovaujantis recepto nurodymais.

Karštasis aromatizavimo būdas puikiai tinka tokiam ingredientui kaip, pavyzdžiui, vanilė. Į pagrindinę masę (grietinėlė, pienas) sudėkite vanilės sėklas, išimtas iš vanilės lazdelės, ir kartu įdėkite ir pačią lazdėlę. Pakaitinkite iki užvirimo. Nukelkite nuo ugnies, uždenkite plėvele ir leiskite beveik atvėsti masei. Taip ji sugers maksimaliai daug aromato. Toliau naudokite vadovaujantis jūsų receptu.