NICOLAS PIEROT PROFESIONALŪS MOKYMAI.

Nuostabus sekmadienio vakaras prie karštos arbatos puodelio vartant nuotraukas iš neseniai vykusių Nicolas Pierot mokymų. Kiekviena nuotrauka - dalis prisiminimų, kiekvienas iš kurių galvoje sukūria didelį paveikslą. Jame iš atskirų dalių, naudojant skirtingas technikas ir meistriškumą, kūriamas tobulas desertas!

Nicolas Pierot buvo būtent toks, kokį aš jį įsivaizdavau - santūrus, ganėtinai uždaras, labai jaunas ir kuklus. Nors kuklus gal ir ne visais atvejais :) Nicolas turi labai gerą savybę - jis tvirtai tiki tuo, ką daro, ir pasiruošęs įgyvendinti ir kurti daugiau ir daugiau!

Mokymai praėjo kaip viena diena. Nicolas dirba tiksliai, konkrečiai, struktūrizuotai. Jo kiekvienas veiksmas - apmąstytas. Jo kiekvienas darbas - suplanuotas tiksliai minutėmis - jei Nicolas pasakė, kad mes dirbame iki 17.00 val, lygiai minutė į minutę mes baigdavome darbus. Bet ne todėl, jog laikas skirstytis namo, bet todėl, kad viskas kruopščiai ir tobulai suplanuota.

Nicolas pateikė kelis entremets, petit four desertus, iškepė macarons, kurie sukėlė didelę diskusiją tarp mūsų mokinių. Visgi šie mažyliai iki šiol visus domina labiausiai - reikėjo matyti, kaip visi apsupo Nicolas ir darbo stalą, kai šefas maišė, spaudė ir kepė macarons.

Pateikė Nicolas ir savo versijas garsių desertų, tokių kaip Citrinų tartaletė ir desertas Paris-Vilnius (tikriausiai žinote žymų desertą Paris-Brest).

Kiekvienas desertas apgalvotas iki paskutinio dekoro elemento. Kiekvienas turi savo spalvinę gamą, idėją, šokoladinius papuošimus.

Malonu žiūrėti - kiekvienas desertas, kaip meno kūrinys, turi šefo įgyvendintą mintį. Visi mūsų mokymų dalyviai išėjo namo laimingi ir nešdami dideles saldumynų dežutes. Džiaugiamės, jog galime suteikti mūsų draugams galimybę mokytis iš geriausių!