NICOLAS PIEROT MOKYMAI RUGSĖJO 23-25 DIENOMIS. MINTYS APIE TAI, KODĖL MOKYMAI BAKER STREET YRA GĖRIS.

Nicolas Pierot – vos 24 metų jaunasis šefas iš Prancūzijos, kuris jau du kartus buvo išrinktas Prancūzijos konditerijos čempionu! O jam tik 24 metai!!

Nicolas Pierot įgijo patirtį tokiuose žymiuose konditerijos namuose kaip Jean Paul-Hevin (Paryžius), Meert (Lille), o šiuo metu Nicolas Pierot yra Cacao Barry akademijos narys.

Jaunasis šefas yra vedęs daugybę mokymų, tame tarpe ir kartu su gerai žinoma konditere Nina Tarasova.

Mokiniai pasakoja apie mokymus kaip apie chemijos ir fizikos pamokas – N. Pierot stengiasi iš esmės išnagrinėti konditerijoje vykstančius procesus ir detaliai juos analizuoja ir demonstruoja savo mokiniams. N. Pierot dosnus dalindamasis žiniomis ir savo patirtimi!

Jo darbuose daug originalumo, šviežių idėjų, begalo įdomios skonių kombinacijos ir nuostabus darbas su šokoladu.

Ar šie mokymai verti dėmesio? Vienareikšmiškai taip!

Norite susipažinti su konditerijos esme ir šaknimis – tuomet šie mokymai vienareikšmiškai skirti jums!

Norite susipažinti su įdomiais skonių deriniais, tokiais kaip greifrutas ir rožė, jazminai-mandarinas-vanilė, braškė-kokosas-imbieras – vienareikšmiškai būtina dalyvauti!

Kodėl verta dalyvauti tokiuose mokymuose?

-       tai nuostabi galimybė susipažinti su šefais, konditerijos genijais, pasisemti energijos tiesiai iš jų. Visi jie yra begalo draugiški, atvirti, dosnūs dalindamiesi žiniomis. Ar yra kas nors, išėjęs iš mokymų, nenorėdamas tuoj pat bėgti namo ir gaminti? Abejoju!

-       tik tiesiogiai dalyvaudami mokymuose jūs galite išmokti! Nei vienas video-filmukas, nei vienas knygos receptas nepapsakos jums tiek, kiek gali papasakoti konditeris-praktikas. Kartais atrodo, jog jie moka viską, žino atsakymus į visus klausimus ir gali prisitaikyti prie bet kokios situacijos. Vienas žodis – genijai.

-       Naujų draugų ir pažįstamų ratas. Neretai matau, kaip po mokymų studentai keičiasi telefonų numeriais, išeina kartu pietauti, varto per pietų pertrauką konditerines knygas ir dalinasi mintimis, emocijomis, įspūdžiais, savo patirtimi... Tai atskiras pasaulis, kuriame gyventi nuostabiai saldu!

Kodėl verta dalyvauti mokymuose mūsų studijoje?

-       mes stengėmės įrengti studiją taip, kad joje, visų pirma, būtų komfortabilu dirbti. Maksimaliai reikalingos šefui priemonės yra prienamos mūsų studijoje. Turint gerus įrankius, darbas vyksta maloniai ir sklandžiai, pasiekiamas norimas rezultatas, demonstruojama pirminė deserto mintis.

-       Mąstydami apie jumis, mūsų draugai, studiją įrengėme jaukiai ir patogiai. Taip, kad iš jos nesinorėtų išeiti, kad norėtųsi sugrįžti. Taip, kad kartu su bendraminčiais galėtumėte įsikurti prie kavos puodelio ir bendrauti įdomiomis temomis.

-       Po kiekvienų mokymų jūs turite galimybę nupirkti ingredientų, išsirinkti ir įsigyti arba užsisakyti formas desertams iš mūsų partnerių, įsigyti ir užsakyti geriausią pasaulyje konditerinį žurnalą – So good.

-       Per kiekvienus mokymus šviežiais pietumis mus vaišina nuostabi desertinė “Atostogos”. Merginos kiekvieną ankstyvą mokymų rytą ruošią mums šviežias traškias salotas, nesaldžius kruasanus ir fantastiškus panini. Tiesiog pasakiški lengvi pietūs. O be to! Pietūs visuomet yra įskaičiuoti į mokymų kainą!!

-       Po mokymų mes draugaujame! Jūs visada galite užsukti pas mus į studiją puodeliui kavos, pasitarti dėl deserto, pabendrauti, įsigyti trūkstamų ingredientų.. Mes visuomet esame šalia, tam, kad jūsų desertai taptų tobuli! Ir taip – mes atsakome į laiškus ir skambučius beveik visą parą septynias dienas per savaitę (na gerai, su mažytėmis išimtimis ;) ).

-       Paskutinis, bet tikrai svarus argumentas – jums nereikia važiuoti į kitą šalį, rūpintis kelionių bilietais, pragyvenimu, maitinimu, gps nustatymais ir google translate kišenėje. Mes viską atvežame jums čia, į mūsų gražiąją sostinę!

Jei dar nenusprendėte, ar norite dalyvauti, ar verta, kaip jūs jausitės šiuose mokymuose, ar jie jums tinka – susisiekite su mumis! Mes mielai atsakysime į jūsų klausimus!

Susisiekti su mumis galite el.paštais:

Studijos vadove Valerija – valerija@bakerstreet.lt

Eglė (nuolat bendraujanti su jumis renginių ir registracijos klausimais) – vilnius@bakerstreet.lt

Natalija (formų ir ingredientų užsakymas bei įsigijimas) – partners@bakerstreet.lt

Iki malonių susitikimų, draugai,

O mes bėgame ieškoti levandų, jazminų, rožių ir kitų nerealių dalykėlių ;)

Valerija.