NAMINIAI VARŠKĖS SŪRELIAI.

 

Dangiškas malonumas, saldumas pagal save, šokoladas traška ir skanus-skanus-skanus. Tiesiog tobuli. Pridėtinio cukraus juose - 20 g kartu su vanile, kokie 50 g abrikosų uogienės ir tiek, kiek yra virš 60 proc. kakavos šokolade. O viso gavosi apie 700 g :))))

Geriausia gaminti nedidėlėse silikoninėse formelėse.

 

Ingredientai:

500 g 9 proc. varškės
80 g sviesto
1 pakelis Kotanyi cukraus su vanile
Abrikosų tiršta uogienė
350 g juodo šokolado
50 g kakavos sviesto
30 g aliejaus

Eiga:

1. Varškę pertrinkite per sietelį 3 kartus. Kuo smulkesnis sietelis, tuo geriau. Sumaišykite su vaniliniu cukrumi ir ištirpintu sviestu. Gauta mase pripildykite iki pusės formeles, bet taip, kad padengti ir šonus. Per vidurį palikite vietos uogienei. Uždėkite uogienę ir ant viršaus varškės masę. Aš visas manipuliacijas atlikinėjau konditeriniu maišeliu. Užpildėte? Bukąja peilio puse perbraukite per viršų nuimdami varškės masės likučius.
Sudėkite į šaldiklį. Kai gerai užšals, galima išimti ir paglazūruoti.

2. Rinkitės tikrai geros kokybės šokoladą. Ištirpinkite šokoladą kartu su kakavos sviestu ant vandens vonelės, įmaišykite aliejų ir išmaišykite. Supilkite į aukštą indą (pas mane stiklinė) ir paglazūruokite užšalusius sūrelius. Dėkite ant grotelių, kad nuvarvėtų likusi glazūra. Voila :) Glazūruokite tiek, kiek valgysite tuo metu arba kiek gali pagulėti šaldytuve 1-2 dienas. Šokolado glazūros pas mane liko, bet dariau tiek, kad galėčiau panardinti. Šlakstant galima taupiau.
TO-BU-LA!!!!!!!!