MEDAUS TORTAS.

Puikus medaus tortas.

Mano medaus torte visuomet yra vaisinis komponentas – obuoliai, puikiai tinka avietės, vasarą, savo gimtadieniui mėgstu išsikepti medaus tortą su žemuogėmis ir tada nuo dieviško skonio pradeda dainuoti angelai. Man patinka medaus tortas su daug sluoksnių – ne mažiau, nei 10. Ir dar jis turi būti toks minkštas, kaip pūkelis, jis turi būti kvapnus-kvapnus – kaip vasaros pievos.
Ingredientai:
150 g medaus
120 g cukraus
100 g sviesto
3 kiaušinių
350 g miltų
2 šaukštelių kepimo miltelių
1 apelsino nutarkuotos žievelės
Kremui:
150 g trintų aviečių
400 g riebios grietinės
400 ml grietinėlės
80 g miltelinio cukraus
 

Gaminimo eiga:
1.Medų, cukrų ir sviestą ištirpinkite. Šiek tiek pravėsinkite, įmuškite kiaušinius, sudėkite apelsinų žievelę. Išmaišykite ir suberkite persijotus su kepimo milteliais miltus. Užmaišykite tešlą. Ji bus labai minkšta, tad dėkite ją į šaldytuvą mažiausiai nakčiai.

2.Kočiokite plonai ir išpjaukite norimos formos lakštus. Kepkite lakštus, kol gražiai apskrus. Aplyginkite lakštus dantytu peiliu pagal formą.

3.Plakite grietinę su grietinėle ir persijotu milteliniu cukrumi, kol sutvirtės. Paragaukite, jei reikia – įpilkite apelsinų sulčių. Maždaug stiklinę kremo atidėkite viršui ir šonams aptepti.

4.Tortinę formą išklokite maistine plėvele. Dėkite į ją torto lakštą, sluoksniuokite su kremu, stengdamiesi užpildyti juo visus šonus. Ant kremo užkrėskite po truputį aviečių tyrės. Paskutinis sluoksnis turi būti tešlos. Dėkite į šaldytuvą trumpiausiai nakčiai.

5.Išimkite tortą iš formos, aptepkite kremu, puoškite, kaip norite. Mano yra puoštas tos pačios tešlos sausainiais ir rozmarinais.

Skanaus.

Elžbieta.