MACARONS MACARONS MACARONS!

 

Patys populiariausi, patys skaniausi ir visų išsvajoti macarons... Šie mažyliai pavergė milijonų širdis. Paryžiuje tiesiasi ilgiausios eilės prie žymiausių konditerių parduotuvių tam, kad paragauti bent vieną iš skaniausiųjų macarons.

Macarons gaminimo užkulisiai žavi ir profesionalius konditerius ir namų šeimininkes. Kiekvienas nori atrasti ir sužinoti macarons gaminimo subtilybes ir paslaptis.

Jau šį rudenį stratuojančios mūsų e-mokyklos dalimi taps ir garsieji macarons.

Šiandien noriu pasidalinti macarons receptu, kurį pati naudoju ir kurį labai mėgstu. Šiame recepte macarons gaminami itališkos morengos pagrindu. Iškepti macarons turi aukštą sijonėlį, traškią kepuraitę ir pasakiškai minkštą, burnoje tirpstantį viduriuką.

Kaip juos pasigaminti jūs galite pamatyti mūsų video, o žemiau pilnas macarons receptas.

 

Ingredientai:

300 gr migdolų miltų
300 gr cukraus pudros
110 gr baltymų (I) 
110 gr baltymų (II)
300 gr cukraus (I)
100 gr vandens
30 gr cukraus (II)

 

Migdolų miltus ir cukraus pudrą persijoti ir suberti į vieną indą. Labai svarbu persijoti taip, kad neliktų gumuliukų ir sulipusių dalelių. Visus stambius miltų gabaliukus išimkite (juos galėsite panaudoti trapios sviestinės tešlos ar pyrago gaminimui). Supilti baltymus (I). Nemaišyti. Palikti iki bus paruošta itališka morenga.

Baltymus (II) supilti į plakimo indą.

Į puodą supilti vandenį ir sudėti cukrų (I). Itališkos morengos principas: į plakamus baltymus plona srovele pilamas karštas cukraus sirupas. Tad, plakimo inde besiplakant baltymams su cukrumi, pilsime karštą cukraus ir vandens sirupą. Sirupą reikia išvirti iki 113C.

Sirupui verdant (pasiekus maždaug 109C) pradedame plakti baltymus su cukrumi (II). Cukrų pradedame berti tuomet, kai ant plakamų baltymų pasirodo baltos putos, ir pačių baltymų beveik nesimato. Cukrus beriamas palaipsniui (maždaug per keturis kartus). Tikslas - išplakti maždaug iki pusės standumo, t.y. tokie baltymai dar nėra visiškai išplakti (nelaikys gražios standžios formos), tačiau jau nebėra skysti. Plona srovele į plakamus baltymus supilti karštą sirupą. Šioje stadijoje galima suberti dažus (galite naudoti gelinius arba miltelinius dažus). Padažyti galima ir jau sekančiame etape maišomą macarons masę.

Morengą plakame iki ji beveik visiškai atvės. Masė taps tiršta, tvirta, gerai laikysis ant šluotelės ir gražiai blizgės. Išplaktą morengą sujungti su migdolų miltų-cukraus pudros-baltymų mase.

Masę būtina gerai išmaišyti, kad susijungtų visi ingredientai. Tinkamai paruošta masė tampa blizgi, glotni ir po truputį skleidžiasi padarius ruoželį ant paviršiaus.

Sudėti masę į konditerinį maišelį ir išspausti macarons ant silikoninio kilimėlio.

Kepti macarons 135 C temperatūroje apie 14-15 min.

Skanaus ir smagaus kepimo, o visas subtilybes ir gudrybes bei įvairius macarons receptus sužinosite jau šį rudenį mūsų e-mokykloje! ;) Sekite naujienas, registruokitės naujienlaiškiui ir sužinokite visas paslaptis pirmi!