KNYGOS RECENZIJA. SHIRLEY O. CORRIHER. BAKE WISE.

Knyga, kurią šiandien pristatome, skirta tiems, kas nori įsigilinti į tai, kaip ir kodėl vyksta tam tikri procesai desertų gaminimo metu. Knyga nėra pagardinta daugybe gražių nuotraukų ar išvaizdingų tortų pjūvių. Joje daug teksto, formulių, lentelių. Knyga tiems, kas pasiruošęs mokytis.

Autorė knygą padalino į penkis pagrindinius skyrius: tortai, plikyta tešla, pyragai, sausainiai ir duona/kepiniai. Kiekviename skyriuje S.O.Corriher išsamiai analizuoja procesus, vykstančius gaminimo ir kepimo metu. Analizuoja ingredientus, jų vaidmenį ir įtaką gaminiui, kokias funkcijas jie atlieka. Rasite daugybę lentelių, pavadintų "Ką šis receptas demonsturoja", t.y. autorė siekia ne tik pateikti receptus, bet ir jų pagrindu paaiškinti visus vykstančius procesus.

Knygoje rasite ir paprastų, gerai žinomų receptų ir jų modifikuotas versijas. Be abejo, kokia konditerinį knyga be paveikslėlių - skanios desertų nuotraukos papildo įdomų knygos turinį. Jeigu jūs esate pradedantysis kepėjas, ši knyga būtinai turėtų atsirasti ant jūsų stalo. Pradėsite paprasto kekso formule ir užbaigsite daugiasluoksnių tortų surinkimu.