KNYGOS RECENZIJA. P. HERME CHOCOLATE.

P. Herme – tėvas, Dievas ir konditerijos įspūdingiausių tendencijų kūrėjas.

 

Kiekviena jo knyga – tikras šedevras. Ji didelė, stora, padidinto formato. Sunkus saldžių įspūdžių albumas. 

P. Herme dažnai savo knygas skiria pagal tematikas – Macarons, Pastry, Chocolate... Chocolate – viena iš jo mėgstamų temų.

 

Šią knygą gavau dovanų. Mano mylimiausias vyras gerai žino, jog aš esu knygų maniakė ir kolekcionierė. Jei surinkčiau visas konditerines ir kulinarines knygas, kurias turiu visose studijoje ir namuose, galėčiau atidaryti gerą knygų “boutique”. J Bet ne, jos – vienas iš mano įkvėpimo šaltinių.

 

Taigi, P. Herme Chocolate. Paprastas, bet labai skambus pavadinimas. Lygiai taip pat labai konkretus knygos apipavidalinimas – juoda spalva ir išraiškinga šokoladinio deserto nuotrauka. Labai “pagal Herme”.

 

Knyga – tikras įkvėpimas. Nuotraukų kokybė, intensyvumas, ryškumas tiesiog stulbina. Atrodo, galėtum knygą vartyti diena iš dienos ir niekuomet nepabostų žiūrėti į šiuos įspūdingus kūrinius. Nuotraukos – visada buvo ir yra P. Herme knygų išskirtinis bruožas. Jų visuomet daug, jos visuomet didelės ir kiek įmanoma “macro”.

Chocolate  skirta ne tiek darbui su šokoladu, kiek įvairiems desertams, kurių sudėtyje yra šokoladas. Čia rasite saldainius, vaflius, mille fuille, pyragaičius. Kiekvienas desertas, be abejo, yra tam tikros P. Herme kolekcijos dalis. 

Receptai pateikiami gramais. Knygoje nėra “step-by-step” nuotraukų, tačiau gaminimo procesas gan detaliai ir aiškiai aprašytas. 

Jeigu ieškote knygos-vadovėlio su daugybe receptų, detaliais paaiškinimais ir nuoseklia tendencija “nuo paprasčiausio iki sudėtingiausio”, tuomet ši knyga ne jums. Tačiau, jei esate konditerijos “gerbėjas”, ieškote įkvėpimo, naujų idėjų ir iššūkių, tuomet ši P. Herme knyga-albumas Jums tikrai patiks ir taps nuostabia Jūsų konditerijos knygų kolekcijos dalimi.