KNYGOS KNYGOS KNYGOS. KĄ AŠ REKOMENDUOJU?

Aš esu senamadiška. Dievinu naujos knygos kvapą, šviežius, dar niekieno nevartytus knygos lapus. Mėgstu laikyti naują knygą rankose ir prie šiltos arbatos puodelio godžiai semtis naujų žinių ir idėjų. Tie, kas bent kartą apsilankė mano studijoje , tikrai pastebėjo mano kulinarinių knygų biblioteką. Ir tai dar ne visas mano turtas. Dar dvigubai tiek slepiasi mano namų kabinete.

Nežinau kaip jums, o man visuomet labai sudėtinga išsirinkti knygą. Valandų valandas praleidžiu knygynuose, bandydama išsirinkti pačią įdomiausią, naudingiausią, must have knygą. Tačiau pasirinkimas kartais būna toks didelis, jog supykusi pati ant savęs išeinu tuščiomis rankomis. Dėja, konditerinių knygų pasirinkimas lietuvių kalba yra labai mažas. Jeigu jūs norite išmokti daugiau nei kepti pyragus ir keksiukus, siūlau žvilgtelėti į tarptautinę biblioteką. Puiku, jei jūs skaitote keliomis kalbomis. Šiuo atveju jums labiausiai pravers anglų, prancūzų ir ispanų kalbos. Būtent šiomis kalbomis parašyta daugiausia vertingiausių konditerijos  meno knygų.
Noriu pasidalinti su jumis savo atradimais ir... praradimais. Skelbiu naujo trečiadieninio skyrelio atidarymą! 

Kiekvieną savaitę dalinsiuos su jumis istorijomis apie savo laimingus pirkinius, dėmesio vertas knygas ir jų autorius bei pateiksiu knygų apžvalgas ir savo rekomendacijas. Taip pat ir parodysiu tuos pirkinius, kurie, dėja, renka dulkes mano knygų lentynose. Būna ir taip. Tačiau su kiekviena nauja knyga aš išmokstu atsirinkti ir suprasti, kokios būtent informacijos aš ieškau, ko tikiuosi iš knygos ir į ką būtina atkreipti dėmesį.
Konditerinės knygos labai specifinės. Jei bent šiek tiek esate susipažinę su konditerijos pasauliu ir jo kūrėjais, tuomet tikriausiai žinote ir tokius garsius konditerių vardus kaip Pierre Herme, Christophe Michalak, Chistophe Felder ir kitus. Knygų lentynose, visų pirma, žinoma ieškome pažįstamų vardų ir garsiausių konditerių literatūrinių šedevrų. Tačiau tikrai ne visuomet toks pasirinkimas pasiteisina, o, kartais, priešingai, mažai žinomo autoriaus knyga gali atnešti labai daug naudos ir įkvėpimo.

Lietuvos miestų knygynuose, dėja, konditerinių užsienio kalba parašytų knygų mes nerasime. Tad natūraliai kyla klausimas – kur jų ieškoti? Nenustebinsiu. Labai gelbėja šiuo atveju žymieji www.ebay.co.uk ir www.amazon.co.uk . Pasirenkame skyrelį KNYGOS ir paieškos laukelyje įvedame raktinius žodžius pagal temą, pavyzdžiui, patisserie, patissier, pastry art, macarons, chocolate ir kt. Arba ieškome konkretaus autoriaus knygas – Pierre Herme, Kirsten Tibballs, Christophe Michalak , Antonio Bachour ir kt.
Tiems, kas daug keliauja, be abejo, patarsiu apsilankyti Paryžiuje – konditerijos šedevrų sostinėje – kur žymioje parduotuvėje Librairie Gourmande (http://www.librairiegourmande.fr , 92-96 rue Montmartre, Paris) rasite daugybę konditerijos meno knygų įvairiomis kalbomis. Visos šios srities knygų naujienos, populiariausios knygos, konditerijos meno abėcėle pripažintos knygos ir daugybė kitų must have knygų gražiai rikiuojasi parduotuvės lentynose. Čia pirmajame aukšte nepraeikite pro šalį nedidelės lentynos, kurioje visuomet yra kelios knygos su didele nuolaida. Taip, jos pavartytos knygyno svečių, tačiau nepraradusios savo vertingos informacijos. Taip jūs galite ir sutaupyti ir leisti sau įsigyti daugiau knygų. Pirmą kartą apsilankiusi šioje parduotuvėje tokio triuko nežinojau. Ir tiesiog man iš po nosies mergina išsinešė garsaus Pierre Herme knygą PH10. Ši knyga – tikras lobis! Ir jau buvau sutikusi nusipirkti ją ir pilna kaina... Bet, beliko tik vokiečių kalba.. Taigi, šioje parduotuvėje reikia neprarasti budrumo :)
 
Pirmoji knyga, kurią noriu pristatyti - Christopher Felder "Mastering the fundamentals of french pastry " 
Viena iš vertingiausių mano įsigytų knygų. Net 800 puslapių su 3 200  step-by-step receptų. Knyga suskirstyta į devynis pagrindinius skyrius, kiekviename iš kurių detaliai ir išsamiai nagrinėjami skyriaus receptai. Šioje knygoje rasite pagrindinių tešlos rūšių receptus, kremų ir pudingų receptus, klasikinių tortų ir desertų, šokoladinių desertų ir saldainių, desertų ir tortų, skirtų įvairioms šventėms receptus, žymiųjų macarons, brioche ir rytinių kepinių receptus bei vieno kąsnio arba petit fours desertų receptus.
Autorius – Christophe Felder – tapo konditerių būdamas vos 23. Dirbo vyriausiu konditeriu elitiniame Paryžiaus Hotel de Crilon restorane. Šiuo metu C. Felder kuria naujus desertus, rašo knygas, konsultuoja konditerijos klausimais, mokina profesionalus ir dirba įvairiose konditerijos mokyklose. Būdamas profesionaliu konditeriu, C. Felder savo knygoje labai išsamiai pateikia visų desertų aprašymus ir pateikia jų gaminimo būdą step-by-step. Autorius atskiria įvairius konditerijos gaminius pagal rūšis, pateikia jų gaminimo skirtimus, siūlo pateikimo variantus.

Kiekvienas receptas turi galutinio gaminio nuotrauką bei gaminimo step-by-step nuotraukas. Visos nuotraukos sužymėtos skaitmenimis (žingsnis po žingsnio) ir nuotraukų žymėjimas logiškai atsispindi recepto tekste. Knygos pabaigoje abėcėlės tvarka sudėlioti visi receptai, tad, jei ieškote konkretaus recepto, deserto, torto ar kepinio, galite pasinaudoti šia rodykle. Taip pat paskutiniuose knygos puslapiuose nurodyta aktuali informacija apie parduotuves, on-line užsakymus bei konditerijos mokyklas. Stora, sunki, verta dėmesio, drąsiai galinti tapti viena pagrindinių jūsų knygų darant pirmuosius žingsnius arba tobulinant žinias konditerijos pasaulyje.
Knygą galite įsigyti štai čia
http://www.ebay.co.uk/itm/Patisserie-Mastering-the-Fundamentals-of-French-Pastry-Hardcover-9780847839-/131601269151?hash=item1ea40c019f  
arba
http://www.amazon.co.uk/Patisserie-Mastering-Fundamentals-French-Pastry/dp/0847839621/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1442133411&sr=8-1&keywords=patisserie

Knygos pateikimas, išvaizda: 5
Knygos turinio pateikimas: 5
Receptų aiškumas, tikslumas: 5
Knygos pritaikomumas: 5

Linkiu jums smagaus skaitymo, skaniai pasinerti į literatūrinį konditerijos pasaulį ir, viliuosi, išsinešti iš mano recenzijų sau naudingą informaciją.

Saldžių kepinių ir skaitinių linkėdama,
Valerija.