THE NEW PATISSIERS. APŽVALGA.

The New Patissiers – knyga-albumas, skirtingų konditerių desertų receptų rinkinys. Ši knyga – viena pirmųjų, kurios atsirado mano bibliotekoje ir, kaip be būtų keista, ją man nupirko vyras J
Knyga nuostabiai graži – didelės gražios nuotraukos, sodrios spalvos, albuminiai puslapiai. Šioje knygoje skirtingų pasaulio šalių konditeriai pristato savo sukurtus desertus. 

Visi receptai suskirstyti į keturis pagrindinius skyrius – naujoji klasika, menas lėkštėje, eksperimentinė ekzotika ir kūriniai iš stebuklų šalies. Visa informacija receptuose pateikiama logiškai ir nuosekliai: pristatomas pats desertas, autoriaus sumanymas, kuriant šį desertą. Nurodomas, koks kiekis (išeiga) gaunamas gaminant pagal knygoje pateikiamas proporcijas.

Prie kiekvienos recepto sudėtinės dalies pateikiami kiekiai skirtingomis matavimo sistemomis (skirtingais matavimo vienetais), kas yra, iš tikrųjų, labai praktiška ir pritaikoma skirtingose pasaulio šalyse. Receptai veikia, patikrintas jau ne vienas. Gaminimo eiga nuosekliai paaiškinama ir suprantama. Klaidelių radau vos kelias.

Begalo įdomu vartant knygos puslapius susipažinti ne tik su desertais, bet ir su desertų autoriais, jų biografija. Knyga tinka tiek pradedantiesiems, tiek jau pažengusiems, kadangi pateikiami skirtingų lygių ir sudėtingumo receptai.

Knygos pateikimas, išvaizda: 5
Knygos turinio pateikimas: 5
Receptų aiškumas, tikslumas: 5
Knygos pritaikomumas: 5

Knygą galite įsigyti štai čia:
http://www.ebay.co.uk/itm/The-New-Patissiers-by-Olivier-Dupon-Hardback-2013-/351547800697?hash=item51d9e1bc79:g:3wwAAOxyBjBTTx83