OLIVIER BAJARD "LES ATELIERS D'OLIVER".

Olivier Bajard – konditerijos pasaulio genijus, meistras ir mokytojas. O. Bajard garsios konditerijos mokyklos įkūrėjas ir vadovas, kasmet sutinkantis tūkstančius mokinių savo mokykloje Prancūzijoje. Be nuolatinės mokomosios veiklos, O. Bajard vadovauja nedidelei, bet labai saldžiai desertų parduotuvei bei teikia desertus dideliam skaičiui desertų gerbėjų.

O. Bajard knyga Les ateliers sucres d’Olivier parašyta prancūzų kalba (nagi, google translate į pagalbą ;) ). Šioje knygoje surinkti sezoniniai, autoriaus sumanymu, receptai ir atitinkamai suskirstyti pagal metų laikus.Knyga pradedama skyreliu, kuriame žodžiais bei nuotraukomis paaiškintos vienos pagrindinių konditerinių technikų, be abejo, įtraukiant į šį sarašą ir garsiuosius macarons.Receptai yra aiškiai aprašyti, ingredientų kiekis nurodytas gramais. Kaip ir daugumoje knygų, dažniausiai tenka mažinti ingredientų kiekį, kadangi jie skirti 
pakankamai dideliam kiekiui gaminių. Tačiau tai visiškai nesudaro jokių problemų gaminant. Nuostabios didelės nuotraukos knygoje tiesiog žadina apetitą ir kviečia gaminti skaniuosius desertus!

Ši knyga išsiskiria tuo, jog joje, didžiąja dalimi, pateikiami kepiniai, kremai, skirtingos tešlos, keksai ir kt. kepiniai. Nuostabiausias mano kolkas ragautas moulleux su rožių praline yra būtent O. Bajard kūrinys. Šią knygą tikrai rekomenduočiau tiems, kas nori išmokti ir bazinių technikų, ir atnaujinti savo žiniasir šiek tiek atitirūkti nuo populiariųjų musų (putėsių).
Manoji knyga – mano pasididžiavimas, kadangi pirmajame puslapyje turiu paties autoriaus autografą ;)

Knygos pateikimas, išvaizda: 4
Knygos turinio pateikimas: 5
Receptų aiškumas, tikslumas: 5
Knygos pritaikomumas: 5

Knygą galite įsigyti štai čia:
http://www.amazon.co.uk/ateliers-sucrés-dOlivier-Bajard-Olivier/dp/231700107X/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1446021468&sr=8-1&keywords=olivier+bajard