ILGAI LAUKTI DUONOS MOKYMAI!

Ilgai laukti praktiniai duonos kepimo mokymai jau šį rudenį Klaipėdoje!!!

 

Trys susitikimai, po kurių negalėsite atsispirti pagundai kepti naminę duoną kiekvieną ankstyvą šeštadienio rytą savo šeimai ir draugams. Ar galite dabar prisiminti ir pajausti šviežios duonos kvapą, išgirsti, kaip traška plūtelė, pajausti šviežią skonį?.. Ir tik pagalvokite apie tai, jog visi šie pojūčiai gali lydėti jumis kiekvieną savaitę, nes duonos kepimo meno pradmenys bus jūsų rankose.

 

Duonos kepimo mokymus pristato ir veda kepėja Rima Urbanavičiūtė. Rimos patirtis didžiūlė – du techniniai magistro laipsniai, kepėjos patirtis JAV kepykloje, mokslai ir darbas kepykloje Prancūzijoje, keturi metai duonos kepimo Ūkininkų Sambariui Klaipėdoje. Rima pasiruošusi savo patirtimi ir žiniomis pasidalinti su mūsų studijos svečiais ir mokiniais. 

 

Štai ką apie save rašo pati Rima:

 

Esu RIMA URBANAVIČIŪTĖ :)

 

Man duonos kepimas yra aistra, kuri apėme maždaug prieš dešimt metų. Aistra, kuri užvertė namus miltais, knygomis, nepaliaujamu tyrinėjamu ir mokymusi. Net malūnas šviežiems miltams malti namuose kelia triukšmą. Duona nuvedė ir iki Prancūzijos, kur dirbau nemokamai, kad suprasčiau, kaip teisingai prisijaukiti kvietinę duoną. Dabar norisi sukauptomis žiniomis dalintis su kitais. 

Jau rugiai byra. Laikas kepti duoną.

 

Beliko tik sukaupti drąsa, ryžtą ir didelį norą išmokti valdyti raugą ir duonos kepimo procesus ir prisijungti prie mūsų grupės.

 

Dėmesio! Mokymai yra praktinio pobūdžio – kiekvienas mokymų dalyvis pats augins, minkys, formuos ir keps savo duonos kepaliukus!

Vietų skaičius ribotas – maksimaliai 8 dalyviai.

Mokymų programa:

I pamoka: NATŪRALUS RUGINIS RAUGAS

Ruginė duona. Pusiau plikyta ruginė duona. Lengva ruginė duona su graikiniais riešutais. Trapus ruginis kepinys. Raugintų ir neraugintų ruginių kepinių pradžiamokslis. Sužinos ir išmoks, kas yra raugas, kaip jis gaminamas, laikomas ir naudojamas. Išsikeps tradicinę ruginę duoną ir plikytą pusiau ruginę duoną. Sužinos, kaip galima paįvairinti maistą rugiais, juos naudojant ir konditerijoje.

II pamoka: NATŪRALUS KVIETINIS RAUGAS. 

Boule au levain. Alyvuogių duona. Duona su sėklomis. Pyragas su raugu. Duonos su kveitiniu raugu kursas. Sužinos ir išmoks, kas yra kvietinis raugas, kaip jis gaminamas, laikomas ir naudojamas. Išmoks iškepti mikštą kvietinę duoną tik su natūralu raugu. Išmoks naudoti mišrią rauginimo techniką, o taip pat išmoks panaudoti raugą pyragų gamyboje.

III pamoka: PILNO GRŪDO DUONA.

Rupi kvietinė duona su raugu. Speltos duona. Trijų grūdų bandelės. Pilno grūdo pyragas su raugu. Pilno grūdo duonos ir pyrago gaminių kursas turintiems patirties. Išsiaiškinsim pilno grūdo privalumus. Toliau gilinsimės į rauginimo būdus ir techniką. Išmoksim naudoti pilno grūdo miltus kepant duoną ir ragintus/mielinius pyragus.

 

Mokymų tvarkaraštis:

I pamoka – spalio 14-15 d.d.

II pamoka – spalio 28-29 d.d.

III pamoka – lapkričio 4-5 d.d.

 

Mokymų kaina:

Dalyvaujant bet kurioje vienoje pamokoje – 49 eu

Dalyvaujant visame kurse (trys pamokos) – 126 eu

 

Registracija mūsų tinklapyje skiltyje Tvarkaraščiai arba el.paštu valerija@bakerstreet.lt