HANS OVANDO MOKYMAI IR KONDITERINIO MASTYMO POKYČIAI.

Pagaliau!!! Galime pasidalinti nuotraukomis iš įspūdingųjų Hans Ovando mokymų, vykusių mūsų Vilniaus studijoje vos prieš kelias savaites.

Paklausite, ar jau aprimo įspūdžiai ir emocijos? - Atsakysiu vienareikšmiškai - tikrai ne!

Kaip ir daugumai mūsų svečių, man Hansas tapo vienu pirmųjų mokytojų. Taip, savo gyvenime esu turėjusi kelias keliones pas garsius šefus, taip esu dalyvavusi keliuose mokymuose, tačiau niekuomet neteko bendrauti akis į akį su šefu, spausti jam ranką, dirbti petys į petį. Vos prieš tris metus aš net negalėjau įsivaizduoti, jog tie šefai, kurių nuotraukas varčiau žurnaluose, mokiausi mintinai jų receptūras ir apie kuriuos skaičiau ilgus straipsnius, nusileis Vilniaus oro uoste ir aš būsiu tas žmogus, kuris pirmasis išties jiems ranką ir pakvies į savo studiją vesti mokymus.

 

Apie patį mokytoją.. Hans Ovando mokytojas iš didžiosios raidės. Aiškina, paišo, vaidina molekules, braižo schemas, aiškina kiekvieną savo žingsnį ir maksimaliai stengiasi tai daryti mums visiems suprantama kalba. Tačiau jis panardina į gilųjį konditerijos pasaulį ir kiekvieną žingsnį vaizduoja per cheminę konditerijos prizmę. Ar reikia tokių gilių žinių paklausite jūs? Tikrai taip - atsakysiu. Išklausius visą matematinę ir cheminę deserto sudėties logiką, tuo pat metu ateina atsakymai į begalę vidinių klausimų, kurie kildavo gaminant vieną ar kitą desertą. Labai tikiuosi, kad Hanso molekulinės konditerijos pamokos buvo tokios pat naudingos mūsų svečiams, kaip ir man. Aš sau atradau atsakymus bent jau į kokius dvidešimt man dažnai kylusių klausimų. Ar pasikeitė mano desertų gaminimo stilius, požiūris į deserto sudėtines dalis, į technikas..? Tikrai taip!

Apie studiją... Visa mūsų komanda plušo iki išnaktų vos ne kasdien tam, kad kiekvieną rytą mūsų svečiai ateitų į švarią, jaukią, pasiruošusią priimti būrį mokinių studiją. Kiekvieną rytą mes pradėjome gardžios kavos puodeliu, lengvais užkandžiais-sausainukais ir vaisiais. Per pertraukas mūsų pietumis rūpinosi nuostabios merginos iš Desertinės "Atostogos" (pamenate tas šviežias traškias salotas ir šiltus panini? :) ). Visos dienos metu mes vaišinomės kava/arbata, vaisiais ir uogomis, per pertraukėles svečiai vartė mūsų nedidelę, bet vertingą konditerijos biblioteką. O kiek bendravimo... Kaip smagu buvo matyti, kaip svečiai susipažįsta, atranda naujus draugus, dalinasi patirtimi. 

Mes nuoširdžiai stengėmės, kad kiekvienas svečias studijoje jaustųsi jaukiai, laisvai ir laiką praleistų su didžiausia įmanoma nauda sau. Labai tikimės, jog mums pavyko tai pasiekti!

Apie pačius mokymus.. Šefas pasirinko gan didelę programą. Prieš atvažiuodamas pas mus, H. Ovando prie savo sugalvoto plano pridėjo vieną papildomą gaminį - dosniai dalinasi savo receptais ;) Darbo buvo daug! Labai daug! Šefas dirbo nesustodamas - kepė, maišė, rinko desertus, piešė schemas, vaizdžiai demosntravo savo žinias. Paskutinė diena, be abejo, buvo labiausiai įtempta - adrenalino kiekis kraujyje viršyjo visas įmanomas normas, jaudulys, atsakomybė už rezultatą prieš didelę mokinių auditoriją. Kaip tyčia, lauke vis kylanti temperatūra šiek tiek sukėlė mums streso - trisdešimt žmonių studijoje, trisdešimt laipsnių už lango.. kondicionierius dirbo visu pajėgumu, tačiau kelis kartus klastingai nenorėjo gelbėti mūsų nuo vasaros kaitros. Nepaisant tokių vasaros gėrių, šefas puikiai susitvarkė. Ramus, santūrus, dirba kaip užsivedusi mašina, siekianti užsibrėžto tikslo.

Trečios dienos vakare stalas padengtas. Visi iki vieno desertai buvo gražiai sudėlioti ant prezentacinio stalo. Ne buvo nei vieno nevykusio ar nepavykusio deserto. Visi iki vieno išsirikiavo pasiruošę fotosesijai ir degustacijai.

Dėl skonių nesiginčyjama - labai teisingas posakis, kuris labai tvirtai gyvena ir mūsų studijoje. Girdėjau, jog vieniems labiausiai patiko vienas desertas, kitiems kitas, tačiau abejinų nebuvo nei vieno. Ir tai nuostabu!

Noriu nuoširdžiai padėkoti visiems mūsų svečiams už žingeidumą, už ištvermę (tai tikrai sudėtinga - išsėdėti vienoje vietoje visas tris dienas), už gerą nuotaiką, už nuoširdumą ir šiltą šefo priėmimą!

Pabaigai... Tikiuosi ir viliuosi, jog iš šių mokymų mūsų svečiai ir mokiniai išsinešė daug naujų žinių, idėjų, pažvelgė į konditerijos pasaulį kitu kampu, kupini įspūdžių negalėjo užmigti kelias naktis iš eilės, sapnuodami, kaip kuria ir renka savo naujus desertus :)

Nuostabu, jog yra svajonės! Nuostabu, jog svajonės pildosi! Nuostabu, jog yra žmonių, kurie gali šias svajones išpildyti!

Iki naujų susitikimų Baker street Vilnius studijoje jau šį rudenį su Nicolas Pierot, Johan Martin ir Marta Torres!

Nuoširdžiai Jūsų,

Valerija ir Baker street komanda