FINANSJĖ SU RIEŠUTŲ PASTA.

Finansjė - nedideli prancūziški pyragaičiai, kuriuos daug kas painioja su sausainukais. Tačiau Finansjė yra visiškai kitokios tekstūros ir skonio negu sausainiai. Jie labiau panašūs į minkštus, šviečius mini biskvitus.

Į finansjė sudėtį, kaip taisyklė, įeina migdolų miltai, stipriai pašildytas sviestas (vadinamas beurre noisette), kiaušinių baltymai, cukraus pudra ir kiti ingredientai, skirti finansjė skoniui pabrėžti.

Finansjė tradiciškai kepami pailgose (stačiakampio) formelėse, tačiau jeigu namuose turite formeles cannelems, keksiukams ar kitiems nedideliems pyragaičiams, drąsiai galite juos naudoti.

Šį kartą pateiksiu finansjė su migdolų riešutų pasta (praline) receptą. Nesudėtingas, tačiau labai vertas dėmesio!

Ingredientai:

Pyragaičiams:

300 gr sviesto
150 gr miltų
300 gr cukraus pudros
150 gr migdolų miltų
9 kiaušinių baltymai
150 gr riešutų pastos (praline)

Riešutams karamelėje:

150 gr lazdyno riešutų
150 gr graikiškų riešutų
60 gr Feulletine dribsnių
140 gr grietinėlės
280 gr cukraus
45 gr gliukozės sirupo
225 gr sviesto

Pyragaičiai:

Sviestą ištirpinti ir kaitinti 2-3 minutes. Turi pasklisti specifinis (kaitinant sviestą) riešutų kvapas. Nukelti nuo ugnies. 

Atskirai sumaišyti miltus, cukraus pudrą, migdolų miltus. Išmaišyti. Sviestą supilti į sausų ingredientų mišinį. Gerai išmaišyti. Sudėti riešutų pastą.

Atskirai išplakti baltymus. Į sviesto ir sausų ingredientų mišinį įmaišyti baltymus. Maišyti po 1/3 baltymų 3 kartus.

Masę paskirstyti tolygiai kepimo formoje. Kepimo temperatūra: 130C. Kepimo laikas 35 min. Gali būti kepama kaip vienas pyragas (keksas). Kepimo laikas: 40-45 min.

Išimti iš formelių šiltus. Atvėsinti ant grotelių.

Riešutai karamelėje:

Riešutus pakepinti 5-7 min nuolat maišant. Suberti į dubenį ir sumaišyti su feulletine dribsniais.

Karamelei:

Įkaitinti puodą storu dugnu. Supilti į puodą gliukozės sirupą ir lygiu sluoksniu ant dugno suberti 1/5 (nuo bendro kiekio) cukraus. Palikti cukrų karamelizuotis. Nemaišyti. Cukrui tolygiai ištirpus suberti dar 1/5 cukraus. Tokiu būdu ištirpinti visą cukrų. Kiekvieną kartą cukrus turi karamelizuotis, įgauti rudą atspalvį.

Grietinėlę pašildyti ir supilti į karamelizuotą cukrų. Pilti nuolat maišant (mediniu šaukštu). Masė suputos ir pakils. Sudėti gabaliukais supjaustytą sviestą. Išmaišyti.

Supilti karamėlę ant riešutų. Išmaišyti.

Deserto surinkimas:

Šiltą karamėlę su riešutais šaukšto pagalba sudėti ant atvėsusių pyragaičių.

Pateikti visiškai atvėsus karamelei.

Skanaus!