FILO TEŠLOS SUKTINUKAI SU RIKOTOS SŪRIU IR ŠILTU UOGŲ PADAŽU.PALYDIME VASARĄ SKANIAI.

Taip, taip, vasarai sakome sudie ir kartu su vaikučiais linksmai, gražiai ir skaniai sutinkame rudenį! Tačiau ruduo tikrai ne priežastis atsisakyti nepaprasto skonio, uogomis pagardinto deserto. Sukvieskite svečius ir gražiai atšveskite rugsėjo 1-ąją.

Filo tešla, iš tikrųjų, yra nuostabus dalykas! Visų pirma, jūs galite ją pasigaminti patys! Visų antra, ji puikiai tinka tiek prie saldžių patiekalų, tiek užkandžiams paruošti ar pasigaminti krepšelius salotoms pateikti (nuostabi, tarp kitko, idėja nustebinti svečius ir papuošti vaišių stalą). Ji priduoda patiekalui papildomą tekstūrą - taškūs lapeliai, puikiai derantys prie švelnaus patiekalo.

Ingredientai:

8 filo tešlos lakštai
200 gr rikotos sūris
4 v.š. cukraus pudra
1 a.š. vanilės ekstraktas (arba ½ vanilės ankštis)
1 apelsino žievelė
1 kiaušinio trynis
1 v.š. pienas
100 gr uogos (braškės, juodieji serbentai, avietės, mėlynės)
1/2 laimo sultys

Gaminimo būdas:

Tešlą išimti iš šaldiklio kelias valandas iki deserto ruošimo.

Rikotos sūrį sumaišyti su 2 v.š. cukraus pudros, vanilės ekstraktu (jeigu naudojama vanilės ankštis – perpjauti ją pusiau ir išimti sėklas, jas sumaišyti su rikotos sūriu) ir apelsino žievele.

Tešlą iškloti ant didelio stalo. Pirmąjį sluoksnį sutepti tirpintu sviestu, ant viršaus uždėti antrąjį tešlos lakštą.

Supjaustyti tešlą į keturias vienodas dalis (stačiakampio formos). Ant vieno krašto sudėti po 1-2 a.š. įdaro (rikotos sūrio) ir susukti tešlą į cigaro formos pyragaičius. 

Pyragaičius sudėti ant kepimo popieriumi išklotos skardos.

Kiaušinio trynį išplakti šakute su pienu ir lengvai aptepti kiekvieną pyragaitį.

Orkaitę įkaitinti iki 185 C.

Kepti pyragaičius 18-20 min, kol jie gražiai paruduos.

Tuo tarpu paruošti uogų padažą: uogas sutrinti smulkintuvu. Jeigu naudojate avietes, pertrinkite per sietelį, kad neliktų aviečių sėklų

Sumaišyti kartu uogas, 2 v.š. cukraus pudros ir laimo sultis ir pavirti. Leisti užvirti ir kaitinti dar apie 1-2 minutes.

Pateikti pyragaičius šiltus su uogų padažu.

Skanaus!