DVISPALVĖ PYNUTĖ.

Minkštutė dvispalvė pynutė.

Kepama su miltų plikiniu, galima pavadinti tam tikra prasme ir tandžong metodu, bet miltų plikymas nėra naujas ir mūsų platybėse - gardžiausios bobos ir ištaigingi mieliniai kepiniai, puiki duona su plikiniais buvo kepami pas mus nuo seno. Plikinys priduoda drėgnumo, kepiniai ilgiau išlieka švieži. Šioje pynutėje naudojau violetinio batato miltelius iš @rawnice Purple sweet potato powder.
 

Ingredientai.
Plikiniui:
30 g miltų
150 ml pieno
Tešlai:
300 g miltų
15 g šviežių mielių
50 g cukraus
Žiupsnelio druskos
1 kiaušinio
100 ml pieno
40 g ištirpinto sviesto
Kiaušinio viršui patepti
Liofilizuotų burokėlių, violetinių batatų, špinatų, matcha, anglies etc.

Gaminimo eiga.

Plikiniui užpilkite miltus verdančiu pienu, išmaišykite ir atvėsinkite, uždengę maistine plėvele „į kontaktą".
Mieles ištrinkite su cukrumi, įpilkite šilto pieno, gerai išmaišykite. Palikite 15–20 min., kad mielės suaktyvėtų.
Sviestą kol kas atidėkite, o likusius produktus ir plikinį minkyti lėtai, palaipsniui supilkite sviestą ir suminkykite. Liofilizuotus miltelius sumaišykite: 15 g miltelių ir 30-40 ml vandens. Padalinkite tešlą į dvi dalis, į vieną iš jų įdėkite miltelių tyrelę ir dar perminkykite, kol tešla nusidažys. Arba kitas variantas - jis teisingesnis, bet sudėtingesnis – prieš gamindami padalinkite visus produktus per pusę, ir vienoje dalyje pakeiskite dalį miltų milteliais.
Sudėkite tešlas į skirtingus dubenis ir uždenkite maistine plėvele. Palikite šiltoje vietoje apie 60 min., kol tūris padvigubės.
Iškočiokite 2 ilgus volelius, supinkite juos, iš supinto volelio suformuokite apvalią pynutę ir sudėkite į aukštą formą arba tiesiog ant skardos, išklotos kepimo popieriumi. Patepkite kiaušinio plakiniu. Palikite-60 min., vėl patepkite kiaušinio plakiniu. Kepkite 185 °C temperatūroje apie 40 min.

Skanaus,

Elžbieta.