DUONOS LAZDELĖS.

Prisipažinkite, ar dažnai perkate duonos lazdeles Maximoje? Visai neblogos, pasakysite? O jeigu pasiūlysiu jums naminių duonos lazdelių receptuką, ar ryžtumėtės jas pagaminti, paragauti ir patvirtinti, kad namuose pagamintas maistas pats skaniausias? :)

Pasiūlysiu Jums bazinį variantą, toliau galite eksperimentuoti su savo mėgstamais skoniais, žolelėmis ir kitais ingredientais. Dėl skonio, kaip sakoma, nesiginčyjama, tad užsiraitojam rankoves ir pasiruošiame eksperimentuoti :)

 

Ingredientai:

250 gr miltų
5 gr šviežių presuotų mielių
5 gr druskos
175 gr vandens (šilto, bet ne karšto)

 

Įdarui:

3-4 saulėje džiovintų pomidorų
4-5 v.š. pomidorų pastos
4-5 v.š. trinto Džiugo sūrio
2 a.š. linų sėmenų
1 a.š. kmynų

 

Gaminimo būdas:

Pirštų galiukais įtrinti mieles į miltus, supilti šiltą (jokių būdu ne karštą!) vandenį ir suberti druską.

Viena ranka sukant indą, kita ranka maišyti tešlą kelias minutes, kol visi ingredientai susijungs.

Išversti tešlą ant miltais apibrastyto stalo (miltų vos 1 v.š.) ir minkyti tešlą apie 7-10 min. Tešla atrodys lipni, nepaklusni, tačiau po ilgo minkymo ji susijungs į vieną glotnų ir gražų kamuoliuką. Svarbu nuolat minkyti, neberti papildomai miltų ir kantriai sulaukti, kol išsiskirs glitimas ir tešla susiformuos į paklusnų vientisą kamuoliuką. 

Grąžinti tešlą atgal į indą, uždengti švariu rankšluoščiu ir padėti į šiltą vietą maždaug valandai arba kol tešla pakils dvigubai (šiam reikalui puikiai tinka šiek tiek pašildyta orkaitė).

Pakilusią tešlą iškočioti į stačiakampio formos lakštą.

Saulėje džiovintus pomidorus smulkiai supjaustyti.

Visą tešlos paviršių sutepti plonu pomidorų pastos sluoksniu, paskirstyti maždaug 2/3 visų pomidorų, užberti sūrio, linų sėmenų ir kmynų.

Užlenkti 1/3 tešlos iš vienos pusės kaip voką. Užlenktos dalies paviršių taipogi sutepti pomidorų pasta ir apibrastyti sūriu, sėmenimis ir kmynais. Uždengti likusiu tešlos gabaliuku. 

Gautąjį sluoksniuotą stačiakampį supjaustyti į plonas (maždaug 1 cm) juostas (puikiai tinka peilis picai).

Kiekvieną juostą kelis kartus susukti ir kiek ištempti pagal jūsų skardos dydį.

Sudėti visas juostas ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir palikti dar 20 min pailsėti.

Tuo tarpu įkaitinti orkaitę iki 250C.

Ant apatinės orkaitės lentynos pastatyti karščiui atsparų indą su karštu vandeniu ir iškart įdėti skardą su lazdelėmis. 

Kepti 8-10 min. Ne daugiau! Dažnai atrodo, kad duona/pyragai/bandelės dar neiškėpė praėjus nurodytam laikui, tačiau kai kepinys, ištrauktas iš orkaitės, pastovi, pailsi jis dar sukietėja arba sutvirtėja. Tad labai svarbu laikytis nurodyto kepimo laiko.

Toliau jau jūsų fantazijos darbas: lazdelės gali būti su provanso žolelėmis, su alyvuogėmis, su skirtingų sūrių rūšimis ir.. eksperementuokite, mielieji! 

Skanaus!