DESERTAI PAGAL GARSIŲJŲ KONDITERIŲ RECEPTUS.

Paryžiuje neįmanoma praeiti pro šalį šimtų konditerijos kavinių ir parduotuvėlių, kurios įsikūrusios, atrodo, kas antrame Paryžiaus gatvelių name. 

Iš kiekvienos konditerijos parduotuvės kvepia šviežia duona, ką tik iškeptais macarons ir minkščiausiais brioche..

Jeigu pažvelgti pro vitrinų langus, žvilgsnį pakerės nepaprasto grožio desertai. Blizganti glazūra, įdomios sudėtis, elegantiškai prancūziškas konditerinės vitrinos išdėstymas.. Ar įmanoma atsilaikyti ir neužsukti į tokį rojaus kampelį? Tikrai ne. 

Ne veltui Paryžius laikomas konditerijos sostine. Čia susirinko vieni geriausių pasaulyje konditerių ir kuria... šedevrus!

Sukurti prancūziška atmosferą, pasinerti į skonių ir derinių harmoniją, susipažinti su garsiausiais konditerijos meistrais kviečiame į Bakerstreet studiją!

Piere Herme, Julien Alvarez, Stephane Glacier, Kirsten Tibballs ir Nina Tarasova - garsių konditerių receptai mūsų rankose!

Nina Tarasova – Sankt-Peterburge gyvenanti konditerė, stebinanti savo nuostabiais desertais visą pasaulį. Jos kuriami tortai, pyragaičiai, tartai, kepiniai stulbina savo skonių deriniais ir dekoro originalumu.

Nina T. susidomėjo konditerija prieš maždaug penkeris metus. Ji studijavo konditerijos mokslą įvairiose Prancūzijos mokyklose ir garsių pasaulio konditerių mokymuose.

Šiuo metu pati Nina T. keliauja po pasaulį pristatydama savo sukurtus desertus.

Draugiška, kūrybinga ir žavinga Nina T.

www.ninatarasova.com

www.niksya.ru

Kirsten Tibballs Australijoje gyvenanti ir dirbanti konditerė, kurią kolegos vadina “šokolado karaliene”.

Kirsten T. Viena garsiausių Australijos konditerių, viena iš savourschool.com mokytojų. Kirsten T. yra eilės konkursų nugalėtoja, teisėja ir dalyvė. Kirsten T. nuolat dalyvauja įvairuose televizijos projektuose ir rengia straispnius populiariausiems pasaulio konditerijos žurnalams.

Visai nesenai Kirsten T. išleido savo pirmąją knygą -  Chocolate to savour.

Kirsten T. desertai elegantiški, subtilūs ir nuostabiai suderinti.

www.savourschool.com.au

Pierre Herme – vienas garsiausių Prancūzijos konditerių. Savo darbą Pierre H. Pradėjo būdamas vos 14 metų.

Sulaukęs 24 metų Pierre H. pradėjo dirbti viename garsiausių Prancūzijos namų – Fauchon, kur dirbo net 11 metų.

Šiuo metu Pierre H. turi savo prekės ženklą, kuris įkūnija tobulumą, grožį, paprastumą ir genialumą. Paryžiuje prie Pierre H. konditerijos namų tęsiasi ilgiausios eilės Pierre H. šedevrų gerbėjų.

Pierre H. yra eilės knygų autorius ir bendraautorius.

Jo desertai pasižymi elegancija, tobulu skonių deriniu ir genialiu paprastumu.

www.pierreherme.com

Stephane Glacier – konditeris, 2000 m. pelnęs garbingą MOF vardą.

Stephane G. yra dirbęs ir dėstęs dugelyje garsiųjų mokyklų, tokių kaip Bellouet conseil school, Lenotre school, ENSP ir daugelyje kitų.

Stephane G. yra Prancūzijos atstovas, keliaujantis po pasaulį ir perduodantis žinias apie aukštąjį konditerijos pasaulį.

2011 m. Stephane G. įkūrė savo mokyklą, skirtą tiek profesionalams, tiek megėjams konditerijos pasaulyje “Patisseries et Gourmandises, l’ecole”.

www.stepahneglacier-lecole.com

Julien Alvarez – nepakartojamo talento ir begalinio vidinio žavesio konditerio. Profesionalus, pasišventęs savo darbui ir genialus savo naujų idėjų sukūrime Julien A. savo karjerą pradėjo labai anksti kartu su savo tėvu virėju.

Pirmoji Julien A. darbo vieta nedidelė kepyklėlė mažame Prancūzijos miestelyje Bergerac.

Julien A. dirbo su garsiais konditeriais, tokiais kaip Carles Mampel, Laurent Daniel, Angelo Musa ir kitais. Pats Julien A. prisipažįsta, kad darbas su kiekvienu iš konditerių išmokė jo naujų savybių ir konditerijos meno paslapčių.

Daug metų Julien A. dirbo garsioje Prancūzijos mokykloje Bellouet Conseil.

2011 m., kartu su Jordi Bordas ir Josep Maria Rodriguez, Julien A. tapo žymaus Coupe du Monde de la Patisserie konkurso nugalėtoju.

Šiuo metu Julien A. dirba prestižinio Paryžiaus viešbučio “The Peninsula” restorano konditeriu.