DESERTŲ PRISTATYMAS - DEGUSTACIJA. RUDUO.

Šventė – tai tokia diena, kuriai labai ilgai ruošiesi, ją planuoji, delioji mintis ir idėjas, kūri, bandai, ragauji ir... per kelias valandas ji tiesiog praūžia. Lieka tik malonus prisiminimai ir lengvas palaimos kupinas nuovargis.

Degustacinių renginių kūrimo idėja man kilo jau senai. Ir iš vienos, ir iš kitos pusė aš ją bandžiau apčiuopti, sukurti, sudėlioti. Bet vis, matyt, buvo netinkamas laikas. Reikėjo sukaupti dar ir dar žinių, idėjų, skonių, suburti visas mintis į vieną stalčių. Šių ilgų klaidžiojimų mintyse ir virtuvėje rezultatas - mūsų pirmasis Desertų pristatymas-degustacija.

Aš neapsirikau pasakydama mūsų. Prie tos pasakos, kuri buvo sukurta Bakeryje prisidėjo labai daug žmonių. Kartu su manimi dienojo, vakarojo ir net nakvojojo nepakartojama mergina, begalo talentinga, žavinga, protinga ir išradinga Jurgita iš Brownies ir blondinė. Išsijosusios plušome kartu su ja, kvatojomės net ir būdamos labai pavargusios, pagavome begalę „suslikų“ (merginos, jūs supratote apie ką aš J ), o padengus stalą mūšėme per rankas, nes buvo kilusios pora minčių, jog „nepavyks“, „nespėsime“, „abejojame ar verta“.

Visi vakaro svečiai atkreipė dėmesį į nuostabų studijos dekorą. Rankų darbo kiekvienas nudažytas auksu lapelis, kiekviena šakelė, moliūgėlis ir lyg ore kabančios saulėgrąžos – mūsų nuostabios, kupinos nerealiausių minčių Veros darbas. O jos iškepta šviežutėlė duona gardžiai pakvipo mūsų studijoje nuo pat ankstyvo ryto.  

Nauja mūsų komandos narė, dar šiek tiek nustebusi nuo mūsų tempų, paskutinės minutės užduočių ir šiek tiek išprotėjusių konditerių, - Vilija sukūrė nerealiausius vakaro meniu! Santūriai, stilingai, subtiliai ir tiksliai pritaikytas dizainas, šiek tiek šventinio blizgesio... nepakartojamas šventės akcentas. Vilija visada žino, ką reikia daryti, kaip tai padaryti ir, man kartais atrodo, niekada neklysta J Viskas pas ją tiksliai, aiškiai, be kompromisų. 

Už nuostabias šventės nuotraukas dėkinga mūsų nepakeičiamai fotografei Valentinai, kuri ir fotografuoja, ir stalus dengia, ir, reikalui esant, ūkyje padeda ;) Valentina ne tik mūsų fotografė, bet ir nepakeičiama mano kūriamų desertų degustatorė :)

Taigi, desertai.. ruduo.. pristatymas.. Šiuos tris žodžius sujungėme į vieną kompoziciją, kuri visų savo grožiu ir skoniu atsiskleidė penktadienio vakarą mūsų studijoje. Mūsų įdėja  - pristatyti ir atskleisti rudens skonius, naujausias konditerines idėjas ir tendencijas, pademonstuoti skirtingas technikas, manau, visiškai pasiteisino. Pristatymo vakarą studija buvo pripildyta žmonių. Buvo begalo įdomu ir malonu susipažinti su naujais saldumynų megėjais ir gerbėjais. Buvo begalo džiugu matyti jau senai gerai pažįstamus svečius, kurie kartu su mūsų studija žengia į priekį savo nedidelėse namų virtuvėlėse. Labai smagu buvo matyti ir vyriškos lyties atstovus ir mažuosius degustatorius.

Desertus mes kūrėme labai nuodugniai, apgalvojome kiekvieną desertą, jo sudėtį, vaizdą ir dekorą. Nors, reikia prisipažinti, kad dalis pirminių receptų buvo pakoreguota gaminimo metu, kadangi vis atrodydavo, kad šis musas, arba šis skonis derėtų ir tiktų labiau už kitą.  Daug „suslikų“ pagavome besiruošdamos degustacijai, bet kiekvienas jų atnešė kruopelytę naujų žinių ir atradimų. 

Lygiai 19.00 mes atvėrėme duris. Lygiai 18.59 buvo padėtas paskutinis dekoro lapelis ant stalo. Užėjus svečiams mes tyliai nuėjome į šoną ir su palaima stebėjome, kaip pirmą kartą gyvenime tiek žmonių fotografuoja mūsų sukurtus desertus, nustebę bando apžiūrėti ir suprasti, kaip sukurtas šis grožis.

Palaimos jausmas? Tikrai taip!  

Pirmieji tortų pjūviai, pirmieji kąsniai, pirmieji nustebę žvilgsniai. Išrinkome favoritus, paragavome net įdomiąją ir labai nevienareikšmišką žaliąją Matcha arbatą (kaip vieną iš torto sudėtinių dalių). Raudonojo ir baltojo vyno bokalai, šilta arbata, šilta duona... Malonūs pašnekesiai, klausimai, nuomonės, diskusijos... Loterija ir dovanėlė nuo labai mielų Niekučių fėjų, užsukusių pas mus į svečius. Saldus rojaus kampelis darganotą rudens vakarą.. 

Ar mes tęsime šią tradiciją? Tikrai taip! O ir dar daug naujų idėjų kilo aną vakarą, kurias mes būtinai įgyvendinsime.

Nuoširdžiai dėkojame visiems mūsų svečiams. Vertiname ir džiaugiamės matydami kiekvieną iš Jūsų!  

Valerija.

P.S. Daugiau pristatymo nuotraukų rasite skiltyje Galerija.