DARBO SU VEIDRODINE GLAZŪRA YPATUMAI (I DALIS)

Veidrodinė glazūra - neginčytinai nuostabiai dengia ir puošia desertą, suteikia žavesio, blizgesio ir spindesio. Be to, priderinta pagal skonį, jį nuostabiai papildo desertą.

DARBO SU VEIDRODINE GLAZŪRA YPATUMAI (I DALIS):

1. Klasikinės (arba dažniausiai naudojamos ir žinomiausios) veidrodinės glazūros sudėtyje yra šokoladas. Šokolado kiekis receptūroje visuomet vienodas (nepriklausomai nuo šokolado rūšies), tačiau skiriasi darbas su skirtingų šokolado rūšių pagrindu pagaminta glazūra.
2. Veidrodine glazūra dengiami tik UŽŠALĘ desertai ir tortai. Gaminys iš šaldytuvo (+5C) netinkamas padengimui veidrodine glazūra.
3. Veidrodinė glazūra ruošiama dieną PRIEŠ naudojimą.
4. Šviežiai pagamintą glazūrą palikite 10-12 val. (gali būti ir daugiau) kambario temperatūroje (jei patalpoje yra labai šilta - palikite glazūrą šaldytuve).
5. Veidrodinė glazūra dažoma tą pačią dieną kuomet yra ruošiama. Nudažius glazūra iškart prieš naudojimą, yra didelė tikimybė, jog dažų kruopelytės neištirps ir liks ant gaminio.
6. Veidrodinę glazūrą galima nudažyti tiek vandenyje, tiek riebaluose tirpiais milteliniais dažais.
7. Tamsaus (kartaus) šokolado pagrindu pagaminta glazūra beveik nesidažo.
8. Į glazūra įbėrus aukso dulkių, ji įgaus nuostabų spindesį (tačiau ji netaps auksine!).
9. Rekomenduojame dažant balto šokoladu pagrindu pagamintą glazūrą būtinai įberti žiupsnį baltų dažų - taip glazūra įgaus "gylio", spalva bus sodri, gili ir ryški. Padengtas tokia glazūra tortas ar kitas desertas bus vientisos pagrindinės spalvos.
10. Ypatingai svarbu veidrodinę glazūrą tinkamai pašildyti bei ištrinti blenderio pagalba.
11. Šildyti veidrodinę glazūrą galima tiek mikrobangų krosnelėje, tiek karštame vandenyje arba orkaitėje.
12. Šildant rekomenduojame nenuimti maistinės plėvelės nuo paviršiaus. Ilgai stovėdama neuždengta, glazūra pasidengia plutele.
13. Glazūros maišymui naudojamas blenderis su antgaliu "kablys". Tam puikiai tinka "Bamix" bei "Dynamix" gamintojų siūlomi blenderiai.
14. Iki 40C pašildyta glazūra maišosi lengviau, paprasta išvengti burbuliukų susiformavimo.
15. Pašildytą ir išmaišytą glazūrą galima greitai atvėsinti dubenyje su šaltu vandeniu ir ledukais.
16. Darbo su veidrodine glazūra temperatūrų ribos: nuo 29C iki 36C.
17. Priklausomai nuo naudojamos šokolado rūšies parenkama tinkama darbo su glazūra temperatūra: kuo didesnis kakavos sviesto procentas šokolado sudėtyje, tuo aukštesnė darbo su glazūra temperatūra (žemiausia temperatūra - baltam šokoladui, aukščiausia temperatūra - karčiajam šokoladui).
18. Veidrodinė glazūra "nemėgsta" sąlyčio su vandeniu. Tad būtina įsitikinti, jog desertas nėra apšerkšnijęs ir ant jo nepateko vandens ar garų gaminimo/šaldymo/išėmimo iš formos metu.

Sekančiose dalyse aptarsime: kokios klaidos sutinkamos darbo su veidrodine glazūra metu, pasidalinsime keliais receptais bei papasakosime apie glazūravimo meistrus.

Dalinkitės šiomis žiniomis su kitais. Ir jiems naudinga, ir mums malonu ?

Visuomet Jūsų,
Baker street komanda