DARBO SU VEIDRODINE GLAZŪRA KLAIDOS (II DALIS).

Pradėjome kalbėti apie glazūravimą ir šiandien norime apžvelgti skaudžiausią temą - klaidas!

Dažniausiai pasitaikančios glazūravimo klaidos:

 

1. Glazūroje labai daug oro burbuliukų.

Kaip minėjome pirmoje dalyje, geram glazūros išmaišymui būtina įsigyti tinkamą blenderį. Atkreipkite dėmesį į blenderio galvutę ir ašmenis. Galvutė NETURI priminti gėlytės, t.y. - galvutės forma turi būti plokščia su keliais tarpais tam, kad glazūra galėtų nevaržomai judėti. Mes savo darbe naudojame Bamix ir Dynamix gamintojų blenderius. Tačiau, gero blenderio įsigijimas - tai dar ne garantuotas rezultatas. Glazūros maišymo metu laikykite blenderį maždaug 45C kampu ir leiskite susiformuoti "upeliui" iš glazūros. Be abejo, šį veiksmą geriausiai pamatyti, nei aprašyti. Kita galima klaida - jūs plakate per šaltą glazūrą. Tam, kad glazūrą pavyktų tinkamai išmaišyti - jos temperatūra turi būti maždaug 7-10C aukštesnė nei darbo temperatūra. Išplakus, palikite atvėsti. Be to, didelis burbuliukų kiekis atsiranda ir kelis kartus naudojant tą pačią glazūrą. Teisingai išmaišius tokią glazūrą blenderio pagalbą, ją taipogi papildomai galima perkošti per smulkų sietelį. Tačiau daugkartinio naudojimo atveju visiškai išvengti burbuliukų beveik neįmanoma.

 

2. Glazūra nuslydo nuo šono.

Ar yra tekę susidurti - tik užpilate glazūrą, o ji tuoj pat lygiu sluoksniu nubėga nuo deserto šonų? Arba užpilus gražios ir sodrios spalvos glazūrą, ji tapo beveik permatoma ir pasimatė musas? Tai įvyksta dėl to, jog buvo užpilta per karšta glazūra. Kaip minėjome, darbo su glazūra temperatūra priklauso, visų pirma, nuo naudojamos šokolado rūšies bei kakavos sviesto procentinės dalies šokolado sudėtyje. Tačiau, darbo su glazūra temperatūrą gali įtakoti ir, pavyzdžiui, tai, kelintą kartą glazūra yra naudojama. Kaskart šildoma glazūra praranda dalį drėgmės, kitaip tariant - tampa vis tirštesnė ir, kaip pasekmė, kyla jos darbo temperatūra. Tad šiuo atveju būtų naudinga ją šiek tiek praskiesti, pavyzdžiui, neutralios glazūros pagalba.

 

3. Užpilus glazūrą ji pradėjo "skilinėti" ir leistis nuo deserto šonų tik tam tikrose deserto vietose.

Dažniausiai taip būna dėl to, jog glazūruojant pateko vandens. Tai gali būti šerkšnas šaldiklyje, vanduo, užšalęs po formos plovimo, labai didelis temperatūrų skirtumas tarp šaldiklio ir kambario (pavyzdžiui, vasarą, kuomet būna labai karšta). Mūsų patarimas - išėmus desertą iš formos, lengvai delnu nuvalykite nuo jo paviršiaus viršutinį sluoksnį (aš kartais naudoju servetėlę). Tai darykite greitai ir švelniai. Tokiu būdu jūs nuimsite viršutinį šerkšno sluoksnį. Jeigu glazūruojant pastebėjote, jog ant deserto buvo drėgmės, užpilkite didesnį glazūros kiekį taip, kad pirmas pilamas glazūros sluoksnis "nuplautų" kartu ir atsiradusią drėgmę. Nepamirškite, jog svarbios ir desertų laikymo sąlygos - labai drėgname šaldytuve laikomi desertai taip pat gali "suskilti".

 

Tai dažniausiai pasitaikančios darbo su glazūra klaidos ir bėdos.

Ar jums teko susidurti su glazūros išdaigomis?