CEDRIC GROLET. FRUITS. APŽVALGA.

Ilgai lauktas genijaus spausdintas šedevras!

 

Cedric Grolet – viena ryškiausių dabartinių konditerijos žvaigždžių. Tai, ką gali jis, negali kiti. Tai, kaip gali jis, negali niekas. Jis ypatingas ir nepakartojamas. Žavingai griežtas, reiklus ir be galo talentingas.

 

Cedric Grolet sukurta vaisių kolekcija nepaliko abejingu nei vieno, kas bent minimaliai domisi šiuolaikiniu konditerijos menu. Šimtą kartų peržiūrėti video socialiniuose tinkluose apie tai “kaip jis tai daro”, visgi palieka šimtus klausimų ir paslapčių. Taigi, sveiki atvykę į paslapčių atskleidimo puslapius ;)

 

Stora, sunki, didžiulė knyga – albumas. 335 konditerinių paslapčių.

 

Knyga prasideda Cedric Grolet pristatymu, pasakojimu apie jo kelią konditerijoje ir draugystę su Alain Ducasse.

 

Toliau knyga suskirstyta į šešis skyrius priklausomai nuo vaisių rūšies ir porūšio.

Pirmasis skyrius dedikuojamas citrusiniams vaisiams. Čia ir madeleins su bergamotu, ir mille feuille su citrinomis, tartaletės su laimais...

 

Sekantis skyrius pasakoja apie “vaisius su kauliukais”. Abrikosai, slyvos, persikai... Žymieji Cerdic Grolet pyragaičiai-abrikosai, kurie iš pirmo atrodo kaip tikri, ką tik nuskinti nuo šakos... O kokie fantastiški tartai ir tartaletės su šiais vaisiais...

 

Rudeniniai vaisiai – sekantis skyrius. Obuoliai, kriaušės, melionai... Žymieji ką tik nuskinti nuo šakos pyragaičiai-kriaušės, fantastiškai spindintys žalieji obuoliai su paslaptingu vidiniu pasauliu. Ir dieviška obuolių tartaletė, kurioje obuoliai sudėlioti kaip rožės lapeliai. Meno kūrinys!

 

Keliaujame toliau – egzotiniai vaisiai. Ananasai, avokadai, bananai, pasiflorai, mangai, liči ir kiviai. Desertai lėkštėje, eklerai, tartai, saint-honore, kurių sudėtyje tikra egzotika. Nerasite nei vieno žinomo deserto. Kiekvieno jų sudėtis – ypatinga, o deserto mintis geniali. O pyragaitis “rožė”, kurios sudėtyje nepaprastieji liči vaisiai - stulbinantis!

 

Uogos. Uogos. Uogos. Sorbet su juodaisiais serbentais, tartaletės su vyšniomis, vacherin su braškėmis, faaaantastinis pyragaitis “braškė”, padengtas lengva ryto rasa. Brioche su braškėmis!!! Pain perdu!!! Knygą galima suvalgyti tiesiog akimis ;)

“Laukiniai” vaisiai. Figos, žemuogės, vynuogės, rabarbarai. Ar matėte Cedric Grolet sukurtas figas? Jos tobulesnės net už tas, kurias sukūrė gamta! Mini tartaletės su žemuogėmis, mielinės bandelės su razinomis, kouglof!

 

Vaisių ir riešutų deriniai. Scones su migdolais, paris-brest su migdolais, galette su migdolų kremu, kaštainiai!!! ir Cedric Grolet mont-blanc... Croissant su lazdyno riešutų kremu... Atrodo, jog siela jau parduota vien tik skaitant šių desertų ir kepinių sudėtis… O žymusis pyragaitis “pom-pom” tobulai apipintas kokoso riekelėmis...

 

Ir, žinoma, žinoma!!!, žymusis Cerdic Grolet kubas!!!

 

Aš susigundžiau nemačiusi, kas knygos viduje, tad tikiu, jog jūs, pamatę ir paskaitę, tikrai negalėsite atsispirti!

Knygoje 335 puslapiai.

Knyga prancūzų kalba.

Visi receptai pateikiami gramais.

Nurodoma išeiga.

Nurodomas gaminimo/kepimo laikas.

Knyga papuošta fantastinio grožio ir kokybės nuotraukomis.

 

Rekomenduojame!