BRANDINAMAS MEDUOLIS SU MARCIPANU.

Burnoje tirpstantis meduolis. Receptas iš lenkų forumo Cincin, nors galvoju, kad jis tikrai pradėjo savo gyvenimą ne tame forume, o prieš daug-daug metų. Na bet mano rastas buvo ten ir buvo labai populiarus. Ir ne be reikalo jo tema skaičiuoja daugiau nei 50 psl. – tiek žmonių kepa ir džiaugiasi.

 

Ingredientai:

3 stiklinės* miltų
2 šaukšteliai kepimo miltelių
2 kupini šaukštai mėgstamų prieskonių meduoliams
4 šaukštai medaus
1 stiklinė* cukraus
100 g sviesto
1  kiaušinio
50 g smulkintų lazdyno riešutų
Nutarkuota vieno apelsino žievelė
~400 g marcipano
250-300 g tiršto džemo
200 g miltelinio cukraus
apelsino sultys
Brendžio pagal skonį
 
Gaminimo eiga:

Orkaitę įkaitinkite iki  175 °C.
Sumaišykite miltus su kepimo milteliais, riešutais ir apelsino žievele. Medų, cukrų ir sviestą ištirpinkite, suberkite prieskonius ir sumaišykite su miltų mišiniu. Pabaigoje įleiskite kiaušinį ir užminkykite tešlą. Dar šiltą tešlą padalinkite į 2 nelygias dalis. Didesnę dalį iškočiokite stačiakampio forma ir sudėkite ant skardos (~25x32 cm). Patepkite džemu, po to iškočiokite marcipaną (jei nesigauna iš karto iškočioti didelį lakštą, galite kočioti gabalais), sudėkite ant džemo. Iškočiokite likusią dalį tešlos ir uždėkite ant sluoksniuočio. Kepkite 35 min.
 
Persijokite miltelinį cukrų, įpilkite apelsinų sulčių ir išmaišykite, įpilkite brendžio. Glajus turi būti kaip tirštas (bet ne graikiškas) jogurtas. Ant šilto meduolio paskleiskite glajų ir palikite nakčiai.
 
Ryte galite supjaustyti gabaliukais arba suvynioti visą pyragą į kepimo popierių ir sudėti į sandariai uždaromą indą. Laikyti ~2 savaites.
 
*stiklinė – 220 ml

Skanaus.

Elžbieta.