BOUCHE D'OR KONKURSAS ARBA GASTRONOMINĖS OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS.

Bocuse d'Or konkursas - kartą per du metus rengiamas virėjų čempionatas. Konkursas buvo pavadintas garsaus Prancūzijos šefo Paul Bocuse vardu ir tęsiasi dvi dienas sausio mėnesį Prancūzijos mieste Lyon.

Bocuse d'Or vienas prestižiškiausių virėjų čempionatų pasaulyje.

Šis renginys dažnai lyginimas su Olimpinėmis žaidynėmis, nors tradiciškai Kulinarine olimpiada vadinama Tarptautinė Kulinarinio Meno paroda rengiama Vokietijoje.

1983 metais pirmą kartą Lyon miestelyje buvo surengta paroda, kurioje profesionalūs virėjai demonstravo savo kūrinius kitiems profesionalams. Paul

Bocuse, paskirtas šios parodos prezidentu, pasiūlė surengti nedidelį konkursą, kurio metu virėjai turėjo gyvai, t.y. prieš visą auditoriją, pademonstruoti savo sugebėjimus ir visiems matant sukurti gastronominį šedevrą. Tais laikais keli kulinariniai konkursai pasaulyje jau buvo rengiami, tačiau nei viename iš jų virėjai negamino atvirai, t.y. prieš visą konkurse susirinkusią auditoriją.

Bocuse d'Or čempionate dalyvauja 24 valstybės. Kiekvienos valstybės komanda atkeliauja su dviem šefais ir šefo padėjėju, kuris turi būti ne vyresnis nei 22 m. Kiekviena komanda turi 5 val ir 35 min paruošti dvi prezentacijas - mėsos patiekalą ir žuvies patiekalą. Visas veiksmas vyksta "atviroje virtuvėje" - įrengtos virtuvės salelės yra surikiotos viena šalia kitos prieš teisėjų ir kitų stebinčiųjų čempionatą stalus. Maksimalus žiūrovų skaičius čempionate - 1 000. Svarbi sąlyga, jog viskas, kas bus naudojama čempionate privalo būti paruošta tik konkurso metu. Draudžiama net nulupti česnaką, kol nepradėtas skaičiuoti paruošimui skirtas laikas. 

24 garbingi teisėjai vertina komandų darbus pagal sekančius kriterijus: patiekalų pateikimo lygis, techniniai komandos įgūdžiai, gaminimo (kaip proceso) tikslumas, kūrybiškumas ir vaizdinis grožis. Teisėjai dalinami į dvi komandas po 12 narių, kiekvienai komandai priskiriant arba mėsos arba žuvies patiekalus. Patiekalo kokybė lemia 2/3 bendro balo (t.y. max 40 balų), pateikimas 1/3 (t.y. max. 20 balų). Tuo atveju, jeigu kelios komandos surenka vienodą balų skaičių, papildomi 20 balų skiriami atsižvelgiant į tai, kaip sklandžiai dirbo komanda, į švarą darbo metu, darbo organizavimą bei į tai, kuri komanda turi mažiausiai atliekų. 

Čempionato laimėtojui tenka Bocuse d'Or trofėjus, auksinė Paul Bocuse sagė, įsegama į jo darbo švarką bei piniginis prizas -  20 000 eurų.

Šiais metais konkursas vyks sausio 26-28 dienomis tradiciškai Lyon mieste Prancūzijoje SIRHA International Hotel.

Oficialus čempionato tinklapis http://www.bocusedor.com