BANDELĖS SU PLIKYTU KREMU.

Gardžios, minkštos, kvepiančios vanile, kvepiančios ramiais ir jaukiais namais. Tešla tooooooooookia gera, tiesiog nenupasakojamai. Galima ją pritaikyti ir kitiems kepiniams.

Ingredientai:
250 ml pieno
20 g šviežių mielių
<0,5 kg miltų
1 kiaušinio
70 g ištirpinto sviesto
40 g aliejaus
70 g cukraus
Žiupsnelio druskos

Plikytam kremui:
500 ml pieno
1 kiaušinio
60 g krakmolo
40-50 g cukraus
Šaukštelio vanilės pastos
Kiaušinio plakinio (patepti)
 

Eiga:
1. Mieles, šiltą pieną, 2 šaukštus cukraus sumaišykite ir palikite 15–20 min., kad mielės suaktyvėtų. Po to sudėkite visus likusius produktus, skirtus tešlai, ir gerai išminkykite – aš su KA minkiau apie 15 min.

2. Suformuokite rutulį, sudėkite į dubenį, uždenkite ir kildinkite apie 1,5 val – kol tešla dvigubai išaugs.

3. Prikaistuvyje sumaišykite kiaušinį, cukrų, vanilės pastą ir krakmolą. Pieną kremui užkaitinkite ir plona srovele nuolat maišydami supilkite į kiaušinio-krakmolo mišinį. Kaitinkite, kol viskas sutirštės. Nukaiskite ir uždenkite plėvele į kontaktą ir ataušinkite.

4. Tešlą padalinkite į 70-72 g gabaliukus, juos suapvalinkite ir palikite „pailsėti“ apie 15 min.

5. Kočiojamas gana ilgas ovalas, ant vieno krašto dedamas kremas, uždengiamas tuo pačiu kraštu, užspaudžiamas. Laisvas kraštas supjaustomas juostelėmis, bet ne iki galo - kraštas juos laiko. Volelį su kremu apvynioti perpjautu, užspausti galiukus ir lengvai sulenkti. (žr.video)

 

6. Suformuotus raguolius sudėkite ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir patepkite kiaušinio plakiniu. Kildinkite 45-50 min. Prieš kepdami vėl patepkite kiaušinio plakiniu.

7. Kepkite įkaitintoje iki 180 °C apie 20 min.

 

Elžbieta.